Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem érzek vizelési ingert....

Nem érzek vizelési ingert. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Az egész ma kezdődött. Nincs meg az az érzés, hogy pisilnem kell, vagy jajj majd be pisilek. Elmegyek mert már fáj a hólyagom akkor nagy nehezen sikerül. Feszül szúr, a hólyagom. Mi lehet ez? Egyébként sztem meg is van keményedve az alhasam és fel is vagyok puffadva. Mi lehet ez? Köszi
2008. nov. 6. 23:55
 1/6 A kérdező kommentje:
jah 22 éves nő vagyok és kb. két hónapja nem volt szexuális kapcsolatom.
2008. nov. 6. 23:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vesehomok, vagy kő jutott a hólyagba, meg kellene nézetni
2008. nov. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nyár elején voltam ultrahangom, akkor kő nem volt, azt mondták minden rendben van. Gondolom, ha homok lett volna mondták volna. Ki alakulhat ez ilyen gyorsan? Nem szívesen mennék orvoshoz :S Nem Magyarországon vagyok. Egyéb ötlet, vélemény?

Köszönöm az eddig választ ;)

2008. nov. 7. 08:40
 4/6 anonim ***** válasza:

A hólyag akkor szokott szúrni, és a has felpuffadni, amikor a hólyag már nagyon tele van. Normál esetben ennél jóval korábban jelentkezik már a vizelési inger. Ha az inger kimarad, és már csak a hólyagfeszűlésből érzed, hogy pisilned kell, azt okoozhatják pl. gyógyszerek, nyugtatók, fájdalomcsillapítók is. De pl az is, ha gyakran és sokáig visszatartod a pisilést, mert a hólyag megszokja a kitágúlt állapotot, és a receptorok nem jeleznek ingerülettel. (Nálam is volt ilyen érzéskiesés, abban az időben mikor a munkám miatt egész nap nem mehettem pisilni, hogy már nem is éreztem az ingert, csak este azt, hogy nagyon nyom a hólyagom.)

Nem lehet, hogy esetleg te is szoktad tartogattni a pisilést? - Ez nem egészséges! - A szövegből azt vettem ki, hogy nehezen is tudod elkezdeni a pisilést. Azt is kellene tudni, hogy kb. mennyit pisilsz alkalmanként, és hogy teljesen ki tud-e ürűlni a hólyagod, vagy érzed-e, hogy még maradt benne.. - Persze ezt csak ultrahanggal lehetne pontosan megmondani a pisilés után.

Ugyanakkor lehet, hogy egészen más a baj, s egész egyszerűen nem iszol eleget.

Egy nap legalább 1,5-2 litert kell inni. - Iszol ennyit?

2008. nov. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A vizelési inger elmaradása súlyos betegség kezdetének jele is lehet, olyan, mint pl. a schlerosis multiplex. Biztos, hogy nem ez van veled, de mindenesetre én a helyedben mindenképpen el mennék egy neurológushoz is.
2008. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) Már szerencsére jobban vagyok :) Bőven megiszom a 1.5-2 l-t :) Azóta sztem már a hármat is :) Egyébként cystitis (húgyhólyaggyulladás) volt! És egy tőzegáfonyás probiotikummal és sok-sok folyadékkal sikerült elmulasztanom. Persze ha ne adj' Isten mégegyszer jelentkezik akkor irány a doki!

Mégegyszer köszönöm!

2008. nov. 13. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!