Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik ha terhesség...

Mi történik ha terhesség alatt méhnyakrákszűrésen P4-es eredményt kapok? Többi lenn

Figyelt kérdés

A 17. heti terhesgondozásomon méhnyakrák szűrést végzett az orvosom. Az eredményem P4-es lett, kórokozóra gombát írt, kifejezett fokú intraepithelialis laesiot (H-Sil) CIS/CIN2,CIN3-at és Egyéb: HPV jeleit. (Candidám van, amire akkor kaptam egy hüvelykrémet, egyszer használatoat, de kezelés után nem javult a folásom, most érzem azt hogy valamivel jobb, mert már nem fehérnek mondanám magát a folást, hanem ízszerűnek) Sokszor azt hiszem a magzatíz folyik, de kis fehér is jön mellette, és nincs az az édes illata, sem zöld szín a betéten.


Az orvos az eredményre azt mondta, hogy meg kell ismételni a szűrést, (jövőhéten megyek ismét 23 hetes terhes vagyok- ekkorra kaptam időpontot) és onkológussal beszélünk, annak eredményétől függően további kezelés (műtét) jöhet szóba. Azt mondta hogy ez el is mulhat, mert erhesség alatt van mikor fals eredmény jön ki.


Kérdéseim ezzel kapcsolatban:

- terhesség alatt, vagy után csinálják-e meg ezt a műtétet?

- mennyire fáj ez a beavatkozás?

- árthat-e ez a műtét a babának, úgy értem elvetélhetek-e?

- lehet-e ilyen fals eredményem a Candida fertőzésem miatt, hogy gyulladt a hüvelyem? A Candidámról a doki semmit nem mondott, abból következtettem ki, hogy megnéztem a btegtályékoztatót, hogy milyen hüvelyi folyásra való.

- milyen fontos dolog van ezzel kapcsolatban amit érdemes lenne megkérdeznem jövőhéten a dokiktól?

- mire készüljek fel?


Akkor ott olyan sokkot kaptam az eredménytől, és a doki rövid felvilágosításától, hogy ez nagyon nem jó eredmény, és h ez mit jelent hogy kialakulhat ebből méhnyakrák... stb, h nem tudtam akkor neki ezeket a kérdéseket feltenni. És azt tudni kell, hogy édesanyám ebben a betegségben halt meg fiatalon, szóval igen csak be vagyok rezelve.


Arra tudok gondolni, h terheségem hozta elő ezt mert hajlamos vagyok rá, és a rákellenes édekezőképességem gyengült a baba miatt, és ezért alakulhatott ki.


Nagyon köszönök mindenféle véleményt, segítséget, ha írtok nekem, neten olvasgattam már, de olyanok véleménye is érdekel, akik konkrétan keresztül mentek ezen. Köszönöm.



2019. jan. 3. 14:14
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy egyéb nem neoplasztikus elváltozáshoz még a gyulladást jelölték be. Gondolom a Candida fertőzés miatt lehet ez. Vagy magától a kóros sejtektől lehet?
2019. jan. 3. 14:18
 2/41 anonim ***** válasza:
46%

P4-es? Nálunk ez kapásból conisatio lenne, és egyúttal vaószínűleg cerclage-t is csinálnának.

Nem is értem, miért kértek ilyen hamar ismétlést, hiszen 3 hónapon belül nem szabad új rákszűrést levenni, mert fals negatív eredményt ad.

Tehát jelen esetben vagy műtét kellene, vagy ha várakozást javasolnak, akkor a 6 hetes kontrollnak semmi értelme. A műtétnek megvan a maga kockázata, sajnos okozhat vetélést, koraszülést, de ha meg nem operálnak meg...

2019. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
36%
Atyaég. Ez konkrétan rák. Sajnálom. :(
2019. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
100%
Hogy vagy kérdező?
2019. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden ok, nem csinàltak velem semmit, pici megszületett, és abban eggyeztünk meg a dokival, h csinàlunk majd egy kontroll cytològiàt, esutàna eldöntjük az eredmèny függvènyèben, h mi legyen. Megìrom amint lesz eredmêny. 😏
2019. ápr. 28. 21:07
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Új rákszűrés sem volt terhesség alatt? Az égvilágon semmit nem csináltak????
2019. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
És mégis mikor fognak kontrollt csinálni?
2019. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Se ràkszűrês, se conizatio. 6 hetes kontrolon beszèljük meg, lehet akkor...

Mert az is elkèpzelhető, h csak a terhessêg miatt borult fel a hormonhàztartàsom és ezèrt fals eredmènyt kaptunk.

2019. ápr. 29. 05:27
 9/41 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nagyon meredek. Nem tudom felétek milyenek a patológusok, de amit felénk P4-nek néznek, az bizony minimum in situ carcinoma. Akárhány conisatiót csináltam eddig ilyen lelettel, mindegyikből carcinoma jött ki.
2019. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsò, èn nagyon bizakodò vagyok. Remèlem minden ok lesz majd.....
2019. ápr. 30. 06:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!