Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet endometriózis?

Lehet endometriózis?

Figyelt kérdés
(nem vagyok hipochonder) Az a helyzet, hogy 17 éves lány vagyok. 12 éves korom óta menstruálok. Ciklusom pár hónappal ezelőttig nagyon pontos volt, bár most se nevezhető renszertelennek max 4 napos csuszásokkal. 15 éves korom óta nagyon fáj a hasam menstruációkor ami van, hogy hányással és hasonló tünetekkel jár. Nem is ez a lényeg. Hanem, pár hónapja figyelmes lettem, hogy peteérésem időszakján nagyon éles nyilaló fájdalmam van a jobb oldalamba a hasüregemben (nem a petefészkemben, a fölött jóval) ,mozgáskor van, hogy csak egy helyben tudok ülni. Ez általában 1 napig tart, folyamatosan. Menstruációm előtt erős derékfájásom van és nem tudom szépen kifejezni magam, de a végbelemben ugyan azt az erős fájdalmat érzem mint peteéréskor az oldalamba,csak az általában a menstruációm 2._3. Napjáig tart. Ezek a fájdalmak csakis ezekben az időpontokban jelentkeznek a ciklusommal összefüggésben. Valakinek volt ilyen tünet együttese?

2019. jan. 8. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Lehet ennyire erős a menstruációs fájdalmad :( szerintem ez nem endormetrózis csak ennyit fájdalmas. Még fiatal vagy egy ilyen durva beteggel élj. Szerintem menj el házi dokihoz és nőgyógyászhoz, szerintem jobb ha tisztázos.
2019. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem természetes, ha valakinek fáj a peteérése és erősebb fájdalommal jár a menstruációja. Azt viszont nem tartom normálisnak, hogy annyira erős a fájdalom,hogy kisugárzik a végbéltájékra és hányással is társul a menzesz. Nyilván mindenkinek más a fájdalomküszöbe,de akkor sem tartom normálisnak.Én a helyedben elmennék nőgyógyászhoz és kérnék egy hüvelyi ultrahang vizsgálatot.Nem kell egyből endometriózisra gondolni.Lehet,hogy csak egy kisebb ártalmatlan ciszta okoz gondot, amit gyógyszerrel is el lehet sorvasztani.
2019. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!