Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » CA-125 96 lett. Most nagyon...

CA-125 96 lett. Most nagyon kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Azért csináltattam meg, mert az MRI-n azt mondták endometriosisom van. A nőgyógyász azt mondta, hogy van megnagyobbodott méhem meg miómám, és kiírta ezt a tumor markert. Viszont most azt olvasom, hogy az CA125 endometriosisnál is magas. Most mi van? 2 hét múlva van időpontom. Addig aggódhatok.

2018. nov. 1. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a petefszkeidnel nincs egy nagy massza (valami nagy keplet), akkor ne aggodd magad halalra.

Ez a tumormarker sajnos nemtul.megbizhato, ha magas az erteke tovabb kuldhetnek ehyeb vizsgalatokra, de MRI -nel jobbat nem tudok, igy velhetoen az endometriozisodat jelzi csak. (Magas ertek kehet terhessegnel, menszszesznel es medencegyulladasnalis.)

Akik aggodhatnanak ilyen erteknel azok mar tul.vannak a menstrualos korszakon, van valami jol lathato daganatszeruseg a petefeszkukon es 65 folott van az ertek. Olyankor petefeszekrakot jelez. Amg menstrualos korban vagyunkaddig nem megbizhazto ez a tumormarker.



Legyszi azert, ha tul vagy a kontrollon irj ide, hogy mi volt az orvosi velemeny es kuldtek-e tovabb mas vizsgalatra meg.

Mert hasznos lenne masnak is! Elore is koszi.

2018. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, az egyik doki, akinél voltam, le is írta, hogy ő endometriosist lát meg miómát meg megnagyobbodott méhem van. Elmentem egy másikhoz, aszerint meg minden rendben, le is írta diagnózisként, hogy normál méh, miómát sem lát, sem semmit. Azt mondta, aa rákom lenne, akkor ez az érték több ezer lenne. Azt mondta max. egy enyhe endometriosis. Viszont szeretne laparoszkópiát, szóval azért gyanakszik valamire. Rákom biztos nincs, mert közben a HE4-et is megcsináltattam magánúton, és az negatív, közben a CA125 is lecsökkent 60-ra. Bár a második doki azt mondta, hogy ő a tumnormarkereket nem szokta soha kérni, mert nem megbízhatóak, csak a laparoszkópia. Viszont nagyon nem szeretném, hiába mondja, hogy csak kis műtét, azért mégis altatás, táppénz, stb.
2018. nov. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!