Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen meretekhez idealis...

Ilyen meretekhez idealis ekkora mellmeret?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok, 172 centi, 58 kg. 75/C-s, 80/B-s melltartokat hordok, nem vagyok tul elegedett a meretemmel. Szerintetek?
2019. jan. 8. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel lennél elégedett?
2019. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 -femme- válasza:
74%
Én is hasonló méretekkel rendelkezem, nincs ezzel probléma, hidd el. ;)
2019. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugy latom, nem tul arányos a testemhez. Nem tudom, milyen meret lenne a legidealisabb, de szerintem egy 80/C boven elferne rajtam.
2019. jan. 8. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy túl sovány vagy. Ha felszednél pár kilót, az elsősorban a melleiden látszana meg, úgyhogy jó étvágyat! :)
2019. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

#4: Egyrészt a kérdező nem túl sovány. Valóban vékony, de 19,6-os a BMI-je, ami bőven belefér a normális kategóriába. Másrészt semmi sem garantálja, hogy ha felszedne pár kilót, az a melleire kerülne, ugyanígy kerülhetne a fenekére vagy a hasára is, ez alkattól és genetikától függ.


Az eredeti kérdésre válaszolva: olyan nincs, hogy ideális mellméret, még az adott személy alakjához viszonyítva sem. Mindenkinek más az ízlése, mindenkinek más tetszik, így mindenkinek más az ideális is. Én fiúként ezeket a számokat/betűket nem tudom vizualizálni a gondolataimban, de az eddigi tapasztalataim alapján szerintem ez egy kifejezetten ízléses, jól kinéző mellméretnek tűnik.

2019. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nő lennél, tapasztaltad volna már magadon, hogy először a melleken vehető észre a fogyás/hízás.


"Az Ön testtömegindexe

19,61

Kategória: sovány

Kedves Hölgyem! Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent! Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerõsei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhetõ, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetõen Ön alapvetõen ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sõt magasabb, mint a normál testtömeg-indexû embereké. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!"

2019. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem egyéni tapasztalatokra alapoztam a kijelentésemet, hanem objektív, tudományos módon igazolható tényekre. Elhiszem, hogy valóban vannak olyan nők, akiknél a hízás először a mellen jelentkezik, de ez korántsem igaz mindenkire.


A testtömegindexről pedig: [link]

2019. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En csak a magam neveben tudok beszelni; teljesen atlagos a testalkatom, valoban vekony vagyok, de nem sovany. A hasamon is van egy pici zsir, fenekemen is, combomon is- elfogadhato. Es en sem a mellemre, annal inkabb a hasamra hizom. Tehat alkatfuggo.
2019. jan. 8. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!