Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fejjel lefelé vagy és a...

Ha fejjel lefelé vagy és a menstruációs kehelyből visszafolyik a vér az nemegészségtelen?

Figyelt kérdés

Én a menstrual cup pártján állok, mert tudom hogy a környezetnek is jó meg nekem is jobb mint más ezközök, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Viszont az aggaszt egy kicsit hogy szinte egész nap gyűjti az a vért és sport közben az visszafolyik meg egész nap ott áll.. A menstruáció természetes funkciója, hogy kifolyjon, és nem az hogy valami eldugaszolja az útját. ( a tampon is dugaszol, de az legalább felszívja a vért) plusz elvileg érződik ahhogy a vér ide-oda csurog, ami kellemetlen egy táncosnak.

Tapasztalatok?



2019. jan. 9. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem érződik, ahogy a vér ide-oda csurog. Másrészt szerintem a keletkezett vákuum miatt nem is tud. De pld a jógában is vannak gyakorlatok, amiket menstruáció közben nem ajánlott gyakorolni. Úgyh ha én intenzíven meg fejenállósan sportolnék, vagy kihagynám a legerősebb mapot a sporttal, vagy betennék akkor egy betétet. Gyengébb vérzéskor meg szerintem elég az edzés előtt üríteni a kelyhet, ha attól tartasz, hogy az egész napi cucc folydogalni akar.

Gyere Az eredeti intimkehely és mosibetét kérdések és válaszok (csak nőknek) nevű csoportba facebookon. Most hasracsapásból nem tudok neked pontosant mondani, de emlékszem, hogy volt már téma ez. Rúdtáncosok is szóltak hozzá, akik használják a kelyhet.


Én kb féléve használom, tényleg elfeledkezem arról, hogy menstruálok. Abszolút semmit nem érezni. Nem feszít, nem nyom, nem csurog semmi. A görcseim meg a derékfájásom is jócskán enyhült. Nem száradok ki a tampon miatt ill nem fő be a nuncus a betéttől. Imádom.

2019. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még az édekelne ha tánc/akrobatika iskolába járok, és minden nap 8 órában muszály sportolni (ürítés nélkül) akkor is ajánlanád nekem?
2019. jan. 9. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem érződik semmi hasonló. :D

Amúgy ha vissza tud folyni, akkor ugyanúgy visszafolyik akkor is, ha pl betétet használsz.

Én ilyen sok sporthoz, ritka ürítéssel kifejezetten tudnám ajánlani a kelyhet, nálam nagyon bevált sporthoz.

Azt meg olvastam, hogy egyelőre az orvosok se nagyon jutnak megegyezésre abban, hogy rossz-e menzesz alatt fejjel lefele lenni. Én inkább maradnék talppal lefele arra a pár napra, az a biztos. :D

2019. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A méhszáj menstruáció alatt kb gombostűfejnyire van nyitva. Nem folyik vissza.


A kehelynek a legnagyobb előnye a tamponnal szemben, hogy nem engedi a vért levegővel találkozni, tehát a vér nem kezd el bomlani. Ha vissza is jut valamennyi semmi bajod nem lesz, majd kijön újra.

A tss konkrétan azért alakul ki, mert bomlik a vér a tamponban és baktériumok tenyésznek rajta ha nem cserélik időben.

2019. jan. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meggyőztetek. Kipróbálom!😉
2019. jan. 13. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!