Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok tampon felhelyezé...

Használhatok tampon felhelyezésének megkönnyítésére kókusz olajat?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni a tampont, eddig csak sikertelen kísérleteim voltak szárazsága miatt. Arra gondoltam hogyha vennék aplikátoros tampont, és kicsit bekenném extra szűz kókusz olajjal az megkönnyîtené a dolgom, de nem okozok magamnak kárt vele?

2019. jan. 9. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Juuuj... nehogy megpróbáld!! A menzesz alatt még jobban oda kell figyelni a higiéniara, de máskor sem kenünk oda semmit ami nem oda való. A kokusz olaj az ételbe való. De a vérzés miatt szerintem nem lesz probléma a szárazsággal, persze ne az utolsó napokon használj tampont!
2019. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld, amikor elég erős a vérdés, akkor nem lehet túl száraz.
2019. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Applikátoros simán felmegy, ha kicsit is síkos a hüvelyed a vérzéstöl, ha nagyon síkosítani szeretnéd vegyél síkosítót, de felesleges

Kókuszolajat ne kenj rá!

2019. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis használhatsz! Fertőzést akarsz? Erős vérzéskor kell tamponnal kísérletezni. Ennyi a titok. Azért nem megy fel, mert szárazon, gyenge vérzésnél próbálgatod.
2019. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja ès ob tampo (müllerben lehet venni applikàtorosat 650-700 Ft), tampax szar, többit még nem próbáltam
2019. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Mi a párommal egyszer extraszűz olivaoljajat hasznâltunk sikosítónak, annyira nem jött be, de bajom nem lett tőle.
2019. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szó-szó. Többnyire biztonságos, viszont aki hajlamos a gombásodásra nem ajnlott a használata. Az összegyűlt olaj teret ad a baktériumoknak.

Na meg az összetétele sem mindegy, szűz, tartósítószer mentes kókuszolaj használata javallott.

Plusz hanyagolnám annak a síkosításra való használatát amibe főzésközben nyúlkál az ember és kontaminál(hat)ja más élelmiszerekkel.

Összességében inkább ne. Síkosításra megfelelő, de tamponnal kombinálva szerintem nagyban növeli a tss esélyét.

2019. jan. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy egy olajos tampon mennyire fogja ellátni a célját.
2019. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Szűz vagy még? Ha igen, mini tampont használj és csak akkor, mikor a legerősebb a vérzésed, különben tényleg fájni fog. Ha nem megy, ne egy irányba próbálkozz, hanem kicsit másfelé is, pl nagyon sok kezdő egyenesen fölfele tolja, pedig kicsit hátra érdemes inkább. Közben guggolj le, az is sokat segíthet és ne idegeskedj, mert attól még jobban összeszűkülhetnek az izmok.

Applikátorosok közül a Tampaxot én sem ajánlom, drága, rosszabb minőségű az anyaga és kifejezetten macerás használni, nekem pl volt, hogy a tampon nem akart sehogy se kijönni az applikátorból, nehéz volt eltávolítani stb, míg az OB-vel soha semmi problémám nem volt, noha szűz vagyok, de a normált is tudom használni.

Ha végképp nem megy, akkor a síkosítót ajánlom, mással nem nagyon próbálkoznék.

2019. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tűnik túl értelmes dolognak.

Próbálj akkor már inkább egy menstruációs kelyhet, és használj hozzá igény szerint egy pötty síkosítót. Én is azért szoktam rá a kehelyre, mert rosszul voltam a tampon szárazságától, de eszembe se jutott volna azt kenegetni :D

2019. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!