Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » LSIL eredmény mellet (HPV...

LSIL eredmény mellet (HPV gyanú) élhetek szexuális életet?

Figyelt kérdés

Cytologia eredményem: enyhe fokú, de kóros hámelváltozást mutat (L-SIL). 1/2 év múlva cytológia kontroll és HPV tipizáláls javasolt.


A párommal 9 éve vagyunk együtt, ő most megy szűrésre. Eddig minden cytologiam rendben volt, vagy legalábbis ezt mondták az SZTK-ban az orvosok. A mostani vizsgálatot magánorvosnál végeztem.


Következő vizsgálatig Deflagyn Q készítményt javasolt és immunerősítőt. A készítmény kúra szerű alkalmazása 3 hónap, és még 2 hónap mire újra levehető a cytologiam. Addig élhetek a párommal szexuális életet, vagy a teljes gyógyulásig ne érjünk egymáshoz? Fizikai tünetek egyikünknél sem jelentkezett, az orvos szerint a hüvelyflóra is normális.



2019. jan. 11. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha 9 éve együtt vagytok, akkor egészen biztos, hogy már megfertőztétek egymást, totálisan felesleges a szextilalom. A HPV fertőzés egyébként sem mindenkinél tűnik el.
2019. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen de ha Deflagyn Q-t haszbálok és tegyük fel nálam eltűnik a vírus, mert legyőzi a szervezetem, de a páromnál mondjuk nem, akkor visszafertőzhet? Amiket találtam forrásokat nem túl egyértelműek és sok állítja hogy attól, hogy a szervezet legyőzi az adott típust, nem feltétlenül ad rá védettséget, így újra megjekenhet akár ugyanaz a típus is.
2019. jan. 11. 15:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a félregépelésekért, telefonról írtam. :)
2019. jan. 11. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, visszafertőzhet. De valakinél akár több év, mire eltűnik. Akkor 9 év után most tartotok 2 év szextilalmat? És ha a párodnak sosem múlik el pl?
2019. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van. Csak a többszörös konizaciotól és az idő előtti elrákosodás miatt tartok, tekintve hogy még gyereket is szeretnénk. De akkor szigorú ellenőrzéssel fenntartható a vírussal együtt élés?
2019. jan. 11. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Oltasd be magad. Az segíti a vírus eliminaciojat és megelozheti a kiujulast.
2019. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!