Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet trombózisom fogamzásgátl...

Lehet trombózisom fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés
Anyumnak mélyvénás trombózisa volt. Ezt mondtam a nőgyógyásznak is, aki vérvételre küldött és azt mondta, hogy minden rendben, szedhetem a fogamzásgátlót. Biztos nem lesz baj? 18L
2019. jan. 12. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem, mert vervetelnel vese és máj funkciót néznek. Ha kíváncsi vagy, hogy örökölhettél-e trombózis hajlamot, akkor pl leiden mutációt kell nézni.

Sajnos találkoztam már egy kB 20 év körüli lánnyal, akinek volt fogamzásgátló miatt trombózisa.

2019. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ahogy az első írja, ha azt szeretnéd megtudni, hogy örököltél-e trombózisra való hajlamot, akkor ahhoz nem elég egy sima vérkép, külön trombózispanel-vizsgálatot kell kérni (ez is egy sima vérvétel, viszont fizetni kell érte és kb. 2-3 hét mire megjön az eredménye). Tekintve, hogy anyukádnak volt trombózisa, szerintem érdemes lenne megcsináltatni.
2019. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első kettő: És miből gondoljátok, hogy a "vérvétel" sima rutin labort takar?


Kérdező: attól függ mit néztek a laborban.

De egyébként csak bizonyos genetikai mutációkat lehet vizsgálni, jó eséllyel fel sem fedezték még az összeset, tehát az alapvető javaslat az, hogy ha elsőfokú rokonnál volt, akkor nem kellene szedni.

2019. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, neked nagyon nem ajánlott szedni.
2019. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as: onnan, hogy amikor én is szedtem fogamzásgátlót, csak egy normál labort kértek. Gondolom nem csak én járok így, főleg, hogy speciális vizsgálatokat alap laborban(pl sztk-ban) nem is csinálnak.
2019. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: nálunk elkuldenek minden első szedot apc rezisztencia vizsgálatra. És az is csak egy labor.
2019. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!