Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótol kijohetnek a...

Fogamzásgátlótol kijohetnek a pattanások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régen mikor fogamzásgátlót szedtem épp hogy szép lett a bőröm. Az összes pattanásom eltűnt és a hajam sem zsirosodd úgy. Aztán abbahagytam négy éve és szörnyen tönkrement a bőröm főképp az államon. Tele volt pattanásokkal. Elég sok édességet ettem és hallottam, hogy ez is okozhat pattanást, szóval le is álltam a szénhidrát zabalasrol és a helyzet kicsivel jobb lett. Egy hete kezdtem el fogamzásgátlót szedni újra és most az államon és az orrom alatt kijott egy rakás kisebb pattanás. Lehetséges az, hogy régen pozitív hatással volt a bőrömre a fogamzásgátló, most meg negatív hatással lesz?


2018. nov. 11. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Igen, lehetséges.

2018. nov. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a tablettát szeded? Ez is befolyásolhatja.
2018. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ugyanazt a fajtát szedem amit régen is. De régen pont hogy szép lett a bőröm és a hajam tőle. És régen az első levél elfogyasaig rosszul voltam. Most semmi ilyesmi nincs.
2018. nov. 13. 18:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akkor egy másik fajta tablettát kellene szedni. Ha sok idő telt el a két időszak között (itt arra gondolok hogy ha 25 évesen szedted először és most mondjuk már elmúltál 30.) Mivel az ember hormonháztartása változik, lehet hogy most ezért hat másképp.


A pattanásokra javaslom a szalicil sav alkoholt amit gyógyszertárban lehet kapni. Vagy van az IPL akne kezelés ami elektrokozmetikai kezelés így nincs vegyszer és azonnal látni a hatását, nekem ez vált be a pattanásokra.

2018. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!