Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs fájdalom? Ez...

Menstruációs fájdalom? Ez normális?

Figyelt kérdés

Normális menstruációs fájdalomnak számít az, ha nem a hasam alja fáj, hanem a derekam akar kb leszakadni? Főleg az első és második napon. Illetve megy a hasam, es belesugárzik az egész lábfejembe egy ilyen fura zsibbasztó bizsergető fájdalomszerűség. Kicsit bénító.

Évekig az az ember voltam, akinek alug alig vannak menstruációs bajai, de az elmúlt 2 évben azt kell mondjam, hogy minden egyes alkalommal fájdalmasabb

.. 24 éves vagyok.. tehát egy jó pár éve azért már kibontakozhatott volna



2019. jan. 13. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Ismerek olyan nőt, aki hajlamos az ájulásra/hányásra is ilyenkor. :/
2019. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nalam is hasonlo a helyzet,szerintem ilyenkor minden normàlis.Vagy magàtól alakult ki,vagy valami hatassal van a hormonrendszeredre.Nalam a stressz az ami raerosit ezekre.
2019. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És van valami bevált módszeretek ellene?
2019. jan. 13. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem szedtem fogamzásgátlót addig nekem is szörnyen fájt a derekam, térdem és a hasam minden menstruációnál. Néha hánytam is. Amióta szedem a fogamzásgátlót (2 éve) azóta csak 1-2 napig tart a vérzés és megsem érzem, egyáltalán nem fáj és nem érzem magam rosszul. Viszont ha te nem akarsz fogamzásgátlót szedni akkor menstruáció előtt pár nappal próbálj meg könnyű, vitamindús ételeket enni. Tartsd melegen a derekad és vegyél erős fájdalom csillapítót pl. Cataflam Dolo Rapidot. Igyál sok folyadékot. Esténként pedig vegyél jó melegvizes fürdőt ha van rá lehetőséged és lazíts egy kicsit.
2019. jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én no-spa voltaren kombóval próbálom enyhíteni, plusz ha tehetem melegvizes fürdő. az kellemes szokott lenni. esetleg ondoltam még a volterennek van ilyen derékmelegítője, munkába lehet kipróbálom azt. Csak a gyógyszert jó lenne elhagyni, de egyelőre nem megy. De kipróbálom majd, hogy odafigyeljek előtte miket eszek
2019. jan. 13. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!