Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők/lányok! Tudnátok segíteni?

Nők/lányok! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Biológiaórai projekthez kellene, a hcg hormon kapcsán készítek előadást az osztály előtt.


Tudnátok abban segíteni, hogy megcsináljátok otthon ezek közül bármelyik vagy akár mindegyik tesztet:

- Pisilj egy átlátszó pohárba. Tegyél bele egy evőkanál sót vagy cukrot.

- Pisilj egy szappanra.


Mindháromnál azt kellene tudnom, hogy miket tapasztaltatok. Ezek régen alternatív terhességi tesztek voltak mikor még nem voltak modern tesztek.


Teljesen megértem, ha nem akartok ilyen marhaságokat csinálni, de sajnos egy terhes ismerősöm sincs, aki tudna benne segíteni. :( Szóval a lényeg az lenne, hogy leírjátok, hogy pár perc elteltével mit tapasztalsz és hogy terhes vagy-e vagy sem. Én pedig majd kiértékelem az előadásomban, hogy jó eredményt adott-e, vagyis igazat mondott-e a teszt.


Nagyon megköszönném, ha minél többen segítenétek, nagyon fontos lenne nekem :)



2019. jan. 14. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Perverz b * lf* sz vagy. :)
2019. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a hülyeséget még most is sokan beveszik, hogy ha a pisit összekeverik egy adott anyaggal, az kimutatja a terhességet. Komolyan a 21. században ilyen baromságról kell kiselőadást tartani?!
2019. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Mi van?


2. Nem konkrétan erről kellett volna, de a hormon reakcióbalépései egy része ennek, mert az igazi tesztek is így működnek.

2019. jan. 14. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
A pisi és a cukor semmit nem csinál egymással. Csinálj előadást a terhességi tesztek működéséről, ne a hülyeséget terjeszd.
2019. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel tudományos projektről beszélünk, véleményem szerint abszolút nem informatív, ha szappannal, konyhasóval vagy cukorral próbálod "kimutatni" a terhességet. A HCG hormon mennyisége mutat egy görbét, inkább ezt kellene megnézned hogy változik a terhesség során és mi a szerepe...
2019. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül meg tudtam csinálni terhes nő "bizonyítéka" nélkül youtube videók és reddit fórumok alapján. A lényeg, hogy nagyjából megbízható eredményt adnak, több ilyen otthoni teszt eredményének kombinálása alapján kb 60-70% az esély arra, hogy jót mutat ki. De ez csak az érdekessége volt a dolognak, nyilván ha valaki pontos adatot akar, akkor nem ilyenekkel szórakozik, hanem vesz fillérekért egy igazit.


Van még több trükk is, borral, ecettel stb. Csináltam egy kis kutatómunkát, és viszonylag működnek. Szerintem felesleges kiakadni ezeken a házi teszteken, senki nem árt senkinek velük, de tény, hogy tévedhetnek, bizonytalanok és elég nomád módszerek.


Amúgy jól sikerült az előadás. :)

2019. jan. 20. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!