Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő mellfájdalom...

Visszatérő mellfájdalom fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés

4 éve szedek mistral fogamzásgátló tablettát, eddig nem tapasztaltam mellékhatásokat, a menstruációm is szinte órára pontos volt. Kb 2-3 hónapja a 7-10. tabletta környékén nagyon érzékennyé válik a mellem, meg is dagad, a mellbimbó is nagyobb lesz, amikor elfogy a tabletta akkor pedig visszaáll. Legutóbb egy napot késett a menstruációm, és sokkal gyengébb is volt a vérzés, mint szokott. Tesztet csináltam aznap, amikor meg kellett volna jönnie, negatív lett. 3 hónapja élek újra aktív szexuális életet.

Ez így elég sok minden, esetleg lehet hogy a tabletta okozza a mellfájdalmat(eddig sosem volt ilyen)? Vagy az is lehet, hogy a gyógyszer már nem megfelelő nekem, esetleg nem hat?

20/L



2019. jan. 23. 20:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Sok hasonló témájú kérdést, cikket olvastam, de csak azt írták, hogy menstruáció előtt fájhat a mell a hormonoktól, viszont a fogamzásgátló befolyásolja a hormonokat, és erről nem írtak.
2019. jan. 23. 20:24
 2/3 anonim ***** válasza:
Mióta fogamzásgátló tablettát szedsz, neked nincs menstruációd. Nem a menstruációt pontos, hanem a megvonásos vérzésed, ami csak azért pontos, mert mindig lecsökken a hormonszint, amikor az utolsó szem után tartasz egy hét szünetet. Azért csinálja ezt a melled, mert amikor elfogy a tabletta, lecsökkennek a hormonszintek, és ezért olyankor "normál állapotban" jön a szervezet arra az egy hétre. A megvonásos vérzésnek a 7 napos szünet valamelyik napján kell kezdődnie. Tehát ha azon belül jön meg valamikor, akkor nem beszélhetünk késésről. A mennyisége is teljesen mindegy, hiszen ez egy mű vérzés, amit a bevitt hormonok irányítanak, semmi köze a természetes menstruációhoz.
2019. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Mistral tabletta leggyakoribb mellékhatásai között szerepel az emlőfájdalom is.
2019. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!