Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felraknak 23 éves korban...

Felraknak 23 éves korban hormontartalmú spirált?

Figyelt kérdés
Több, mint 5 éve szedek fogamzásgátlót. 5 éve volt egy petefészek ciszta eltávolító műtétem, ezért is tűnt jó megoldásnak a tabletta, mert nem újult ki a ciszta, beállt a ciklusom, nem görcsöltem annyira mikor megjött és a vérzés sem volt nagyon erős, minimáisan vagyok pattanásos, stb... viszont párkapcsolatban élek több, mint 2 éve és aztvettem észre, hogy teljesen megölte a libidómat, ráadásul vérvételen a máj értékeim is nagyon rosszak voltak, ami a fogamzásgátló miatt lehet a háziorvosom szerint. úgy érzem teljesen tönkrevágja a májam, konkrétan 2 sört nem bír feldolgozni a májam normálisan mostanában. (próbálok egészségesen étkezni és nem iszom sokat, tehát nem ez a gond) néha nagyon görcsölök mikor megjön az utóbbi időben, néha egyáltalán nem érzem és alig vérzek. utána olvastam és a hormontartalmú spirál tűnik eddig a legjobb megoldásnak, viszont nem szültem, így felrakja nőgyógyász?
2019. jan. 26. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Spirált csak szülés után raknak fel.
2019. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A nagy Levin ***** válasza:
Van spirál nem szült nőknek is. Beszélj egy nőgyógyásszal. De készülj fel, 40-50 ezer forint.
2019. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tudom, hogy hormonmenteset csak utána raknak fel, de a kérdésben hormontartalmú spirál szerepel
2019. jan. 26. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"beállt a ciklusom" - Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a tabi kikapcsolja a természetes ciklust, menstruáció helyett megvonásos vérzés van. Csak elfedi a problémát, és mint a te eseted meg is, csak még több kárt okoz.


A kérdésre válaszolva, van olyan orvos, aki felteszi, de én nem ajánlom. Most lesz olyan, aki a hormonmentes változatot tanácsolja majd, ez sem opció szerintem, mert egy barátnőmnek pl. olyan gyulladást okozott (meg görcsöket és vérzést), hogy az sem biztos, hogy lehet-e később gyereke.


A gumi nem játszik nálatok?

2019. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Látom közben szóba került a hormonmentes is, nem szült még az a barátnőm, akinek feltették.


Szóval megint csak orvosfüggő a dolog.

2019. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fel. Van direkt kisebb méretű, nem szült nőknek való hormonok spirál.
2019. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon erősködsz, akkor felrakják. Nekem azt mondta a doki, hogy azért nem rakja fel olyanoknak, akik nem szültek még, mert petefészek-gyulladást okozhat, és ez a későbbieknek megnehezíti a teherbeesést.
2019. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felejtsük már el ezt a "beállt a ciklusom" dumát. Nem beállt, hanem a mesterséges hormon leállította, kikapcsolta a havi ciklusod, ezzel együtt a menstruációd, és egy mesterségesen, ütemezetten kiváltott megvonásos vérzést tapasztalsz helyette.


Egyébként igen, felrakják, bár van orvos, aki nem akarja.

2019. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!