Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaza lehet a kozmetikusnak?...

Igaza lehet a kozmetikusnak? (Hajhullás, pattanás)

Figyelt kérdés
azt mondta hogy nem csak az arcomon veszi észre a gyulladt pattanásokat hanem a fejbőrömön is látja az apró gyulladt pöttyöket. (Hullik a hajam évek ota) úgy véli hogy esetleg valamilyen ételallergiám van ami így jelenik meg. Egy vérvétel kimutatná. Igaza lehet? Vagy maradjon a bőrgyógyász?

2019. jan. 28. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, igaza lehet neki.
2019. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vérvétel csak akkor mutatja ki, ha direkt allergia miatt küldenek laborba.
2019. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igy van egy egyszeru vervetel nem fogja kimutatno hogy erre es arra allergias vagy. Raadasul ott sem mindenre terjed ki az allergiateszt, en mar voltam es amire gyanakodtam arra csinaltak meg es ha masra is akartam volna akkor arra kulon.

Lehet vitaminhiany is nem csak etelallergia, vagy akar betegseg is. Elobb menj borgyogyaszhoz, ezer oka lehet.

2019. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is, ez egy bőrgyógyász rokonom véleménye, a kozmetikusok többsége hülye. Nem akarok senkit megbántani, de nyilván egy OKJ-s képzésen gyakorlatilag semmit nem tanítanak az emberi szervezet működéséről. Ha valaki aknéval küzd (nem 1-2 pattanásra gondolok), ami valószínűleg nálad is a helyzet, tilos kozmetikushoz menni, mert csak ront rajta. Persze van hülye bőrgyógyász is, de azért jobb esélyekkel indulsz.

A konkrét kérdésedre válaszolva, elképzelhető ételallergia, de nem tudom a kozmetikus hogyan jutott erre a következtetésre. Nekem pl a seborrhoeás dermatitis lenne az első tippem, jobban passzolna az aknédhoz.

Én azt tanácsolom, hogy próbálj egy jó bőrgyógyászt találni, kozmetikushoz meg ne járj, mert csak pénzkidobás.

2019. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!