Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endokrinológus segíthet...

Endokrinológus segíthet feltárni az okot áll környéki pattanásokhoz?

Figyelt kérdés
másfél éve küzdök vele ..menstruáció környékén nagy gyulladt göbös kinyomhatatlan pattanások jelennek meg az állam környékén alig van olyan hét amikor ne jönne elő vagy még nem megy le a gyulladás.

2019. jan. 15. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Ha tudod, hogy menstruáció miatt van, mit kell feltárni?
2019. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes utána járni. Nyilván a hormonok okozzák. De valószínűleg valami nincs teljesen rendben, nincsenek egyensúlyban.

Nőgyógyásznál voltál már komolyabb kivizsgáláson? Nincs semmi nőgyógyászati problémád? pl. mióma, endometriózis?

2019. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez inkább bőrgyógyász-kozmetológus területe.
2019. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem jártam még endokrinológián a pattanások miatt, de már több helyen hallottam, olvastam, hogy érdemes kivizsgáltatni magunkat endokrinológussal, ha pattisak vagyunk. Szerintem mindenképp próbáld meg. Én is tervezem, hogy felkeresek egy endokrinológust, mert nagyon csúnya a bőröm és semmi sem segített eddig rajtam, csak a fogamzásgátló. De azt meg nem szeretném életem végéig szedni.
2019. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3: Sajnos ott csak gyógyszert írnak, általában durva antibiotikum kúra. Nem derítik ki, hogy mi áll a háttérben.

Sőt, a gyógyszerektől akár még további problémák is kialakulhatnak. És a régiek is vissza fognak térni, mert nem oldják meg, csak próbálják elfedni.

2019. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg ez olyan hogy benne van a vérben. Nagyon sokat nem lehet ezzel mit kezdeni. Ezért biztos nem szednék antibiotikumot, többet árt mint használ. Azt tudom hogy nekem is az állam környékén pattanásosodik és az pajzsmirigy problémára utalhat. Nekem van is vele gondom.
2019. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kozmetikusnál és nőgyógyásznál voltam, hormonvizsgálat történt csak ahol a prolaktinom lett magasabb de a doki szerint stressz miatt is lehet ez mikor a vért levették izgultam stb..


Nincs előrelépés mert a nőgyógyász fogamzásgátlót akart erre adni én azt pedig nem vagyok hajlandó szedni.


azért kérdeztem a másik két területet hátha valakinek van velük tapasztalata, mivel tudom hogy krémek nem fognak segíteni illetve a fejemet se akarom leszárítani azzal a bizonyos készítménnyel :/

2019. jan. 16. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az infra szauna és az infra lámpa is segít abban az időszakban. Drága krémek, Bioderma elég jó.
2019. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!