Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen érzés lesz betétet...

Milyen érzés lesz betétet hordani?

Figyelt kérdés
Még nem jött meg de az osztálytársaim nem akarnak velem besz erről. :( Milyen érzés lesz? Nagyon zavaró?

2019. febr. 1. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ki kell tapasztalnod, melyik márka melyik típusai illenek hozzád.
2019. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A minosegibb altalaban jobb, testhez allo es eszre sem veszed. Es persze ugy kell rahelyezni a bugyira is hogy kenyelmes legyen. Nekem mindig a minosegibbek jottek be es azok voltak kenyelmesek, van baratnom akinek az olcsobb silanyabbak. Ezt is embere valogatja. De az a jo ha nem erzed hogy ott van es kenyelmesen tudsz mozogni
2019. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De miért osztálytársaiddal akarsz erről beszélni és miért nem anyukáddal?

Tanácsom, hogy mindig fordulj bizalommal anyukádhoz!


Nem a betét lesz zavaró, számomra legalábbis, annyira nem, inkább az, hogy néha érzem, hogy csurog ki belőlem a vér, fáj a hasam a görcs miatt (amikor még nem szedtem fogamzásgátló tablettát).

Én soha nem az extra drága márkás betéteket hordom, egy noname márkájú is tökéletes erre a célra.

2019. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte picit fura lesz, de szerintem egyáltalán nem rossz, ha megtaláltad a számodra legmegfelelőbbet. Ezt sajna neked kell kitapasztalnod majd, mert itt hiába ír bárki is bármit, nem biztos, h neked is az lesz a legmegfelelőbb! Én pl a Libressre esküszöm, más az Allways-re, megint más egy harmadik fajtára.... Sajna erre rá kell szánni az időt, és minél többet végigpróbálni, mert hidd el, betét és betét között hatalmas különbségek vannak, és nagyon nem mindegy, h milyet használsz: olyat, olyan, ami először a kezedbe akad, mondván úgy is vacak lesz, és ezáltal rossz élmény társul majd hozzá, vagy pedig keresel egy olyat, ami ideális számodra, amivel sokkal könnyebb túlleni azokon a napokon! Nem is beszélve arról, h ha számodra jó betétet hordasz, akkor az egyáltalán nem zavaró, amíg nincs benne semmi, addig kb nem is érezni, h ott van. Azt valóban érezni, amikor egy-egy adag kifolyik belőled, sokan azt mondják az a legrosszabb érzés, én szerintem egyáltalán nem gáz, ha jó betét van alattad. Sokan azért mondják, h gáz, mert nem olyan betétet használnak, amiben megbíznának, így félnek a balesetektől. Mivel sokan nincsenek tisztában olyan kis praktikákkal, amiket alkalmazva el lehet kerülni minden féle kellemetlen szitut. Sokan nem tudják normálisan használni, es egyszerűbb nekik rámondani, h vacak, kellemetlen dolog betétet hordani. De ne higyj nekik mindenféle fenntartás nélkül! És, ami még nagyon fontos: a cserét ne időintervallumokhoz időzítsd! Sokan mondják, h négyóránként kell cserélni, valaki szerint 6 óránként vagy éppen ki mit hall. Nos, ha rám hallgatsz, ezt nagyon gyorsan elfeljted, es akkor cseréled a betétedet, amikor szükségét érzed (menet közben majd ezt is kitapasztalod, h mikor érdemes)! Ha fél óra elteltével, akkor fél óra után, a lényeg, h ne hozd magad kellemetlen szituba azért mert pl még csak 1.5-órája van bent, és 4-óránként kell cserélni.... Azért max 4-5 óránként mindenképp cseréld ki, mert ha pl az első negyed órában folyik bele egy adag, az 2-3 óra elteltével már elég kellemetlen érzés, szagú tud lenni, és célszerűbb időben kicserélni, mint arra várni, h mégjobban megteljen. Ha az érzés alapján cseréled, akkor semmilyen kellemetlenséged nem származik belőle. Mert azok a negatív dolgok amiket sokan mondanak a betétről, mind azért vannak, mert nem akkor cserélik amikor ideális lenne, hanem ki akarják maxolni a kapacitását. Ilyenkor van az, h ülsz a véredben, vagy elkezd szaga lenni, vagy nem szívja fel rendesen, vagy lefolyik a tetejéről valamelyik irányba, esetleg átázik stb. Ezek mind elkerülhetők a gyakori cserélgetéssel. Én akkor szoktam cserélni, amikor elkezdem kellemetlenül érezni lent a dolgokat, nem erzem frissnek odalent. Van, h csak kb 3 50Forintos nagyságú vérpötty van csak rajta, viszont beleizzadtam annyira, h elkezdek befülledni, akkor is cserélek. Vagy pl pisiléskor ha azt látom, h elég leharcolt állapotban van a betétem, bár még férne bele azért valamennyi, inkább nem kockáztatok. Ha már félig van, és olyan a szitu (pl indulok haza melóból es tudom, h minimum egy óráig nem lesz lehetőségem cserélni, akkor inkább felig üresen cserélem ki, minthogy ne legyen elég kapacitás, ha útközben indulna meg újra... Azt azért tudni kell, h minél több cucc van a betétben, annál lassabban szívja fel az újabb adagokat, és ezáltal tovább van a vér a betét tetején, így nagyobb eséllyel folyik félre valamilyen irányba... Az a lényeg, h ne ezen akarj spórolni! Nekem van, h 3-4 csomaggal is elmegy, főleg nyáron, de szerintem 3-4-5 ezer forintot simán megér, h ne valami útálatos dologként éljem meg a menstruációt, hanem úgy h tökre gyorsan, könnyedén átesek a dolgon. Így simán kijelenthetem, h csak egy olyan dolog van, amit nem tudok ugyanúgy csinálni mensi alatt: az úszás. Azt nem lehet betéttel (mondjuk én speciel tamponnal sem mennék strandolni. Ezt leszámítva mindent tudok ugyanúgy csinálni, mint amikor nincs meg, sokszor el is feledkezek róla, és pl csak pisiléskor tudatosul, h amúgy én épp mensizek...

Na mindegy, nem is ragozom tovább, a lényeget leírtam, de ha valami kérdésed lenne, szívesen segítek! Mivel van bőven tapasztalatom, mert 17 éve menstruálok, es két alkalmat leszámítva végig betétet használtam!

2019. febr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-essel egyetértek, szerintem is kulcsfontosságú a gyakori csere. Illetve próbálgassad végig a fajtákat. Én betétet szoktam használni, es eddig az aldiban kapható Olivia jött be a legjobban. Kicsit pufibb meg nagyobb, de szerintem az a tuti :) nem várnám ki hogy maxig legyen, ha úgy hozza a lépés hogy csere akkor csere
2019. febr. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!