Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mièrt nem hat a metformin?

Mièrt nem hat a metformin?

Figyelt kérdés
Hat hónapja szedek Metfogamma 1000mg-ot (5 hónapig napi 1 db ,egy hónapja emeltük másfèldarabra.)Mellè szedek mèg Cypromixet is,de egyszerűen semmi javulás. Pattanások,szőrösödès menzes terèn is ugyan olyan rossz a helyzet mint a gyógyszerek előtt.
2019. febr. 2. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe, a te esetedben ez a fajta gyógyszerelés csak az adott gyógyszer felhasználásának egyik mellékvágánya, hiszen eredetileg a II. típusú cukorbetegség kezelésére fejlesztették ki. Az emberen végzett hosszas vizsgálatok során az csupán nem vált mellékhatásként jelentkezett, hogy fiatal nőknél....stb és most a szakmai ajánlások között szerepel, de nem feltétlenül hozza meg a várt hatást.

Én 70+-os ffi vagyok és nekem a II. típusú cukorbetegség kezelésére ajánlotta a háziorvos. Most már vagy 3. éve szedek napi 1000 mg metformint és semmiféle változást nem hozott az éhgyomri cukorértékben, 8 mmol volt korábban is, most is. Viszont mellékhatásként kb. 10%-kal csökkent a vörösvérsejt számom (meg a hemoglobin stb.).

Ilyen az "orvostudomány". Nyugodtan említsd meg majd a kezelőorvosodnak, hogy talán másfelé kellene kutakodnia.

2019. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább válts fogamzásgátlóra. Ugyanezek a problémáim. Egy hónapja szedem a fogamzásgátlót és már most van javulás a pattanások téren. Ez által ugye a ciklus is beáll. És a szőrösödés is javulni fog. De kifejezetten ilyen problémára való fogamzásgátló kell. Véletlenül nem PCOS van a dologban?
2019. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Másodiknak de igen pco-som van de sajnos nem segít a fogamzásgátló ugyanúgy pattanásos a bőröm ,menzesem szinte nincs.

Gyógyszerszünetben másfèlnapig tart de csak barnázom akkor is .

2019. febr. 2. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy másfajta fogamzásgátlót kéne akkor kipróbálni. Én a Belara-t szedem, direkt PCOS-ra van.
2019. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Diétát, mozgást tartod? Ezek nélkül a gyógyszer csak font az értékeken...
2019. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A metformin az inzulinrezisztenciát csökkenti. Ha mellette túlsúlyos vagy, akkor önmagában nem oldja meg a dolgot, le is kell fogyni mellé.
2019. febr. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!