Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a citológia eredménye nem...

Ha a citológia eredménye nem lett negatív és ismételni kell 3-6 hónap múlva, akkor addig van vmi teendő?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ez még nem jelent HPV fertőzöttséget, az orvos is azt mondta, hogy 3-6 hónap múlva menjek vissza, és 2 mintát vesznek, egyik a tipizáláshoz lesz. Addig esetleg kell vmit alkalmaznom? Mert úgy tudom, hogy ez sima gyulladáshoz is lehet, tehát vmi kúpra gondolok. Eddig még sosem jött ki P2 negatívon kívül más eredmény.
2019. febr. 9. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Ezt a nőgyógyásztól kérdezd meg.
2019. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Atttól függ mi az eredmény. Ha gyladást ír, akkor valami gyulladásellenes kezelés + pH helyreállító javasolt. Ha csak HPV gyanút ír, akkor lehet használni deflagyn vagy papilocare-t, de azoknak a 3 havi ára elég borsos.
2019. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ennyiből ezt még nem lehet tudni, mivel ilyenkor csak azt nézik, hogy van-e kóros sejt. Ez lehet HPV vagy gyulladás. A következő alkalommal vesznek le még egy mintát, amivel meg lehet állapítani, hogy HPV-e
2019. febr. 9. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Rá szokták írni a leletre, hogy mit látnak. Pl. "gyulladás", "részleges fedettséget okozó gyulladás/lobosodás", "HPV gyanú/HPV hatás/minor HPV jelek". Sőt, sokszor iránymutatást is adnak a végén. Pl. lobellenes kezelés után kontroll vagy HPV tipizálás.

Az sem mindegy, hogy ASC-US, ASC-H van a leírás bán. Megkaptad egyáltalán a leletet?

2019. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kaptam meg, telefonon hívott az orvos ma.
2019. febr. 9. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig jó lenne látni a teljes leletet.
2019. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!