Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO szindrómás betegek!...

PCO szindrómás betegek! Milyen vizsgálatokkal derült ki, hogy ez a bajotok?

Figyelt kérdés
Mik voltak a tünetek? Hány éves korban jelentkezett a betegség?
2010. júl. 1. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem hasi Uh-gal. Úgy 14 éves koromtól kezdődtek a tünetek: szőrösség, rendszertelen menstruáció.. Aztán 19 éves korom körül szántam rá magam, hogy elmenjek dokihoz, akkor derült ki. Felírt fogamzásgátlót, oszt heló. Gondolom, ha majd gyereket szeretnék, jobban kéne foglalkozni a pcos-al.


23L

2010. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor kezdődött..szerintem mikor elkezdtem serdülni. Erős szőrösödés, kimaradt menzesz.

Hüvelyi ultrahanggal derült ki, hogy tele van a petefészkem cisztákkal. Aztán elküldtek hormonvizsgálatra, és kiderült, hogy magas a tesztoszteronom. Most akarok majd felkeresni egy endokrinológust.

2010. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20 éves voltam amikor kiderült, hüvelyi ultrahangot csinált a nődokim. Fokozott szőrnövekedés, hízás, rendszertelen menses, aknés bőr.
2010. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Erős a gyanú, hogy én is PCOS-es lehetek, de igazán csak a hüvelyi uh mondaná biztosra, attól viszont nagyon félek, mert még pasival se volt dolgom...
2010. júl. 2. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
És ha valaki ebben "szenved" milyen következményei lehetnek? bocsi, hogy kérdezek, csak érdekel mert valószínűleg én is.
2010. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tünetek: elmaradó menses, akne az arcon, háton; fokozott szőrnövekedés, folyamatos éhség, elhízás, nem tudsz fogyni ilyesmi...

Azért fontos kezeltetni, mert meddőséghez vezethet! PCOS nők általában nehezebben esnek teherbe.

Első lépés: nőgyógyász (hüvelyi UH; ami kicsit kellemetlen, de kibírható); remélhetőleg ad a nődoki laborbeutalót ahol szükséges a glükóz, prolaktin, tesztoszteron szint meghatározása. Ezekkel az infókkal irány az endokrinológus, aki ad gyógyszert. Illetve a nődoki is szokott adni olyan fogamzásgátlót, amit csak azok szedhetik akik a fent említett tüneteket "produkálják". Nekem tavaly derült ki a PCO-m, Cypromixet ill. Merkformint kell szednem.

2010. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még az érdekelne, hogy mennyire költséges a kezelés pl.havonta? (gyógyszerek, esetleg krémek vagy bármi más)

Csakhogy kb. mire számítsak.

2010. júl. 3. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 18 évesen derült ki, akkor szántam rá magam, hogy elmegyek dokihoz, addig 14 éves korom óta rendszertelen volt a mensim, fokozott szőrnövekedésem volt. Aztán elmentem, egyből elküldött vérvételre, és ultrahangra is beutalt, ő csinálta, majd uh után vérvétellel együtt el kellett mennem a dokihoz újra, így mondott pontosat. Nekem is magas volt a tesztoszteron szintem. Kaptam fogigátlót, igazából azért is mentem el, meg persze hogy kiderítsem, miért marad ki állandóan. Cypromixet kaptam, ez jó a nagyon pattanásos bőrre, és a fokozott szőrnövekedésre. A 3 havi adag 2400-ba kerül, ami nem vészes, a többi fogigátló 6000-nél kezdődik kb. De ez nem sokat segít, csak beállítja a ciklusod, rendszeresen megjön, és elfedi a problémát. Állítólag, ha az ember abbahagyja a szedését, akkor visszatérnek ugyanazok a tünetek...

Én főleg attól félek, hogy nem lehet majd gyerekem, pedig nagyon szeretnék. Persze nem most, még fiatal vagyok, csak azért nőből vagyok...

Az ultrahang miatt ne félj, ha még szűz vagy, nem fog hüvelyen keresztül valószínüleg megvizsgálni. Amikor engem beutalt uh-ra, akkor én is még szűz voltam, de mire elmentem, már nem :D szóval alapba hason akart megvizsgálni, mert ráírta a beutalómra, de megkérdezte, hogy szűz vagyok-e, és akkor vizsgált meg hüvelyen keresztül, egyébként meg elkezdte hason :D Viszont a hasin annyira nem tud pontosan megvizsgálni.

Remélem nem vagy pcos-s, mert elég rossz abban a tudatban élni, hogy nem biztos, hogy lehet babád, és az egész életeden át kísérni fog az a "betegség"...:S

Minden jót!


19/l

2010. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Ne aggódj ennyire a baba miatt. Én is így gondoltam, de az orvosom megnyugtatott.

És egész életen keresztül nem kísér ez a betegség!!!!!!! (szerencsés esetben, illetve akkor ha időben kiderül és időben elkezdik kezelni) Pl. én tavaly november óta szedem az endokrinológus által kiírt gyógyszert ill. a Cypromixet is, és azt mondta a dokim, hogy valószínűleg fél év múlva elhagyhatom a gyógyszert, mert jól alakulnak az eredményeim! :)


Kedves kérdező!

A Cypromix 3 havi 2500-3000Ft, az endokrinológus által kiírt Merkformin 3 havi 6000Ft. Minél előbb menj el dokihoz, mert minél korábban kiderül a betegség, annál nagyobb a gyógyulás esélye!

21L

2010. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma voltam endokrinológusnál, holnap megyek vérvételre, az a baj, hogy ezek a PCO-ra utaló tünetek már évek óta fennállnak, de eddig a bőrgyógyászatra jártam miattuk, mert meg sem fordult a fejemben, hogy nem egyszerű tinédzserkori dolog lehet.

Jobbulást kívánok mindannyiótoknak és fel a fejjel! :-)

2010. júl. 5. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!