Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt MRKH ( Mayer-Rokitansk...

Van itt MRKH ( Mayer-Rokitansky-Küster-Hause) szindromás lány, nő?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elég ritka fejlődési rendellenesség. Miben lehetek segítségére?


végzős orvostanhallgató

2010. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát! Ez a betegségem,és tanácstalan vagyok,pl.vannak -e ilyen esetben petefészkek,esetleg müködőképesek, vagy sem.Egyik ultrahang szerint fejlelten méh van,másik szerint nincs egyáltalán.Hüvelyképző mütéten nem voltam,laparoszkópiától meg félek.És kisbabát szeretnék..Reménytelen,ugye? Köszönöm előre is..
2010. szept. 11. 22:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Amennyiben jól tudom, vannak. A fejlődési rendellenesség a petefészkeket és a hüvely alsó harmadát nem érinti. A szexuális élet kiteljesítéséhez léteznek hüvelyképző műtétek. Az egyik során saját bőrből képeznek hüvelyt, a másik esetén a meglévő csonkot nyújtják meg. Én az utóbbit javasolnám. A terhesség kiviselése a tudomány mai állása szerint lehetetlen. Ami lehetséges, az a béranyaság (persze nem Mo.-on), vagy az örökbefogadás.


végzős orvostanhallgató

2010. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves Orvostanhallgató!


Nagyon köszönöm válaszát!Még azt szeretném kérdezni,hogy saját "házi módszerrel" hogyan lehet megállapítani,hogy a petefészek müködik-e,érett petesejtek vannak-e,esetleg majd egy későbbi béranyasághoz,persze majd miután Magyarországon újra lehetséges lesz.Tudok a reggeli hőmérőzésről,de az én esetemben is megállapíható?

Köszönöm előre is.

2010. szept. 12. 11:00
 5/13 anonim ***** válasza:

A másodlagos nemi jellegek - hónalj és szeméremdomb szőrnövekedése, kornak megfelelő mellek - a petefészek működéséhez kötöttek. A hőmérőzés talán támpontot adhat a tüszőrepedéshez. De a legpontosabb az ultrahang.


végzős orvostanhallgató

2010. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségét,akkor a hőmérőzést kipróbálom majd.

Vizsgáihoz sok sikert kívánok leendő Tisztelt Doktor Úr !(Nő)!

Biztos nagyon fogják szeretni a betegei,ha ilyen emberséges és segítőkész.

2010. szept. 12. 19:32
 7/13 anonim válasza:
igen!! én is MRKH-s vagyok!!!
2015. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia,Te is?
2015. júl. 16. 20:17
 9/13 anonim válasza:
Hát ez jó régi kérdés, de gondoltam, én is beszállok. Én is MRKH szindrómás vagyok.
2015. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

[link]


MRKH Magyarország facebook oldal

2016. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!