Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A legtöbb nőgyógyász valóban...

A legtöbb nőgyógyász valóban bunkó?

Figyelt kérdés

Korábban nem volt semmilyen problémám, fogamzásgátlóra nem volt/nincs szükségem, óvszer nélkül sem voltam soha senkivel. Tavasszal alapból akartam menni szűrésre és teljes kontrollra, áprilisra van időpontom.

Viszont hó elején nagyon felfáztam, és most gond van a menstruációmmal. Lehet, csak véletlen, nem függ össze, nem tudom.

Mindenesetre holnap kérek egy korábbi (lehetőleg azonnali) időpontot.

Külföldön élek, itt nem ismerek egyetlen orvost sem. Illetve nem nagyon tudok válogatni sem, kiről vannak jó vélemények a környéken, mivel oda kell mennem, ahol azonnal tudnak fogadni, nem tudok 1-2 hetet várni egy olyan orvosra, akit sokan ajánlanak, mert most van problémám.


A szégyellősségen túl tudok lépni, nem ez a része nyugtalanít. Nyilván ha csak kontrollra kéne mennem, és nem lenne problémám, ez zavarna jobban.

Viszont most amugy is ideges és nyugtalan vagyok. Mekkora az esélye, hogy az orvos is kötekedő, utálkozó esetleg szándékosan durva lesz?

Minden esetben keresnek valamit, amibe belekötnek?

Mennyire tartják tiszteletben a privát szférát?

Annyi mindent összeolvastam már, hogy lazán beengedtek bárkit a vizsgálatot megnézni, mert épp arra volt dolguk (mármint, orvosok, más betegek hozzátartozói "csak receptért", akár férfiak is), nem egyesével hívták a betegeket, esetleg a váróból pont a vizsgálóasztalra lehetett látni premierplánban.


Mennyivel jobb a helyzet, ha magánrendelésre megyek?


25l


2019. febr. 26. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

"Mekkora az esélye, hogy az orvos is kötekedő, utálkozó esetleg szándékosan durva lesz?"


Előítéletes vagy, a semmire. Úgy menj az orvoshoz, mint ha jótevődhöz mennél. Legyen szép napod.

2019. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem igaz, hogy bunkók lennének. Nem tudom hol élsz, mert ilyet nem lehet elképzelni, hogy beengedjenek mást vizsgálat közben. A magánrendelésen természetesen kedvesebbek. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy ott jobb ellátást kapsz.
2019. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Olvastam itt pár kommentet, amiből ez jött le.


Illetve fogorvossal is volt rossz tapasztalatom, amikro érzéstelenítő nélkül akart gyökérkezelni, majd meghaltam közben, és még be is szólt, hogy majd akkor sikítsak, ha b*sznak. Na, ugyanez vagy valami hasonló egy nőgyógyásztól még kellemetlenebb lenne.


Másik városba kell bemennem, nem tud elkísérni senki, szóval jó lenne, ha nem összetörve és bőgve (hacsak a vizsgálat eredményei nem adnak erre okot) szeretnék 2 órát utazni hazáig.

2019. febr. 26. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz te ahol ilyen fogorvosok vannak? Fel is jelentheted ilyen durva beszólásért.
2019. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azóta szerencsére fogorvost váltottam, most már minden rendben.


Eleinte azt hittem, én csinálok nagy ügyet a hasonló beszólásokból (nem ez az egy volt csak), elvégre nem a kicsi lelkemet ápolni van a fogorvos (vagy bármi más orvos), de egy idő után már rendesen rosszul éreztem magam, ha menni kellett, így váltottam.


Kicsit félek, hány hasonló ocsmányságot kell majd elviselnem, mire találok egy korrekt nőgyógyászt.

Fogorvost ugyanis soká tartott.

2019. febr. 26. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam meg bunkó nogyogyasszal.

Olyannal találkoztam aki felületesen kezel, nem jol végzi a munkáját.

2019. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Én SZTK alapon voltam pár hete Csepelen, teljesen ismeretlen orvosnál. Sajátos humora volt a dokinak. Mikor kiderült, hogy évek óta nem voltam rákszűrésen, figyelmeztetett, hogy ezt feltétlen meg kell majd gyónnom. Mikor a leletért mentem, otthon felejtettem az első alkalommal kapott papírt, amire szintén volt valami ejnye-bejnye megjegyzése. Igaza volt, világosan ráírták a papírra, hogy vinni kell, sőt szerintem szóban is mondta, hogy fontos. Viszont rugalmasan állt a kérdéshez, papír nélkül is előkereste a beérkezett leleltet. Az negatív eredményt aztán azzal kommentálta, hogy vehetek tartós tejet.

Lehet, hogy ez nálam érzékenyebb lelkeknek rosszul esett volna, én nem éreztem bántónak egyáltalán. Viccelődni akart, én meg vettem a lapot. Bűnbánóan megígértem, hogy rendszeresen járok majd szűrésre, nem vesztem el a papírokat, és sok tejet veszek.

A panaszra, ami miatt odamentem jó tanácsot kaptam, ami be is vált. És mindezt egy fillér paraszolvencia nélkül. Nekem nem jutott eszembe adni, ő meg szerintem nem is várta.

2019. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!