Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV. Ezt mondta a nőgyógyászom...

HPV. Ezt mondta a nőgyógyászom, szerintetek igaz lehet?

Figyelt kérdés

A múltkor voltam orvosnál és a hpv-ről (is) beszélgettünk. Kérdezte hogy kaptam-e védőoltást, és nagyon örült neki hogy nemmel válaszoltam. Szerinte ez egy kreált betegség, amit a férfiak terjesztenek, de ők tünetmentesek, tehát nem is tudják h hordozók, a nőknél viszont a méhnyakrákosok 100%-ánál kimutatták a vírus jelenlétét. Tehát nem okozza, de növeli a rák esélyét, így "pusztítják" a tudjukkik a nőket az orvosom szerint. Most pedig bevezették a hpv oltást már 10 éves kortól, és azóta egyre gyakoribb a rákos petefészek/méh betegség a 16 év alatti lányoknál, akik meg ugye még alig járnak orvoshoz. Azt is mondta hogy gyerekeken gyakorlatilag képtelenség nőgyógyászati vizsgálatot végezni mielőtt átesnek az első közösülésen, tehát szűrni sem lehet a betegséget.

Az ő elmélete szerint az aids is egy mesterséges betegség, amiben leginkább férfiak halnak meg (utána olvastam a neten és úgy tűnik, hogy nők is bőven meghalnak benne, de híres személyekről nincs tudomásunk, illetve film sem készült róluk.. Viszont jobban reagálnak a nők a hiv kezelésre, ezért nagyobb a túlélési esélyük).

Szerintetek lehet ebben valami? Ti hogyan vélekedtek a hpv oltásról?

Az orvosom egyébként egy nagyon népszerű doki, rengeteg elégedett pácienssel és a furcsa elméletén kívül egy nagyon kedves és tájékozott embernek tűnik.



2019. febr. 27. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Az hogy a HPV daganatot okoz az nem egy feltételezés hanem tény. És nem csak nőknél, hanem férfiaknál is. Az orvosod nem olasz származású véletlen? :D

[link]

2019. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kreált, az nem igaz.

De az oltás hatékonysága és mellékhatásai egyaránt nagyon megosztja az orvosokat és a laikusokat egyaránt, ezért nem tartom helyesnek, hogy bevezették az oltást, főleg ilyen fiatalon. Elvileg egy oltás csak kb. 10 évre ad védettséget a gyakoribb vírustörzsek ellen, és a fertőződés esélye a nemi élet megkezdése előtt igen csekély, tehát szerintem elég lenne kb. 16 éves kor körül népszerűsíteni, és megfelelő tájékoztatás után abban a korban már elvárható olyan érettség valakitől, hogy a fiatal maga döntse el, akar-e élni ezzel a lehetőséggel.

Elég összeesküvés-elméletes a dokid, de ha ez a legnagyobb hibája, akkor szerencsés vagy:)

2019. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első: magyar a dokim
2019. febr. 27. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Az oltás bizonyos vírustörzsek ellen védettséget ad. Viszont a HPV rengeteg vírustörzset takar, amik bizonyos időközönként mutálódhatnak is. Képtelenség az összes víruzstörzs ellen védő védőoltást kifejleszteni.

Régen ha egy nő HPV-t kapott a kutya sem foglalkozott vele, pláne ha egy fiatal lányról volt szó. Nem vették észre, esetleg csak később egy áttétet valahol a testében.

Azt sem kellene elfelejteni, hogy a 16 évesek egy része már igen aktív szexuális életet él, simán elkaphatják egy aktus során. A HPV gumióvszeren keresztül is átjuthat, tehát még csak felelőtlennek sem kell lenni hozzá.

Én személy szerint örülök, hogy korszerű vizsgálatokkal hamar kimutatható és korai stádiumban ma már jól kezelhető daganatról van szó. Mélységesen elszomorít, hogy idősebb orvosok a hatalmas tudásuk ellenére nem követik az aktuális kutatásokat, hanem a saját tapasztalataikba kapaszkodnak.

2019. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1! Mi az hogy okoz?! Ne legyél már olyan, mint a cigis doboz, hogy a dohányzás szívinfarktust okoz. Mind a kettő csak OKOZHAT!
2019. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!