Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon durvák kipattogok ha...

Nagyon durvák kipattogok ha mielőtt megjön, és amíg el nem megy, addig ragyás marad a bőröm, sokszor két hétig is kínoznak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Alapjáraton sima a bőröm, néha 1-2 kisebb patti megjelenik, de az simán fedhető korrektorral. Mielőtt megjön meg kirügyezek, nagy vörös-lila kinyomhatatlan pattik, mind a két arcoldalomon 4-5 darab és fájnak is, néha az államon is. Mire elmúlnak és végre a nyomuk is(lilás folt), jön a következő adag. Így sose merek kimenni alapozó nélkül a házból, de ezeken a vörös napokon meg ezek a dögök még a korrektor+ erős alapozó kombón is átütnek:( Most is hétvégére várom és már undorító a fejem, ma mikor este lemostam a sminket, a párom is észrevette, hogy megint kipattogtam és annyira undorítónak érzem így magam, :( Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni a hormonlöket miatt...bár nem tudom...van esetleg valami más megoldás? Olyan elégedett lennék magammal ha ezek a dögök nem zavarnának mindig be. Alapjáraton nem zsíros a bőröm, sőt ilyenkor se, csak a hormnoktól a bőröm alatt ilyen nem is tudom, zsíros somó keletkezik és ha nagynehezzen kinyomom akkor ilyen robbanó hanggal kiloccsan (oké, bocsi ez undorító volt), de nem olyan mint 1 sima patti....na szó mi szó, nagyon gusztustalannak érzem magam ilyenkor, mit lehet velük kezdeni? Kenegetn hiába kenegetem....
2019. febr. 28. 23:22
 1/5 A kérdező kommentje:
24 vagyok, tehát tinikor is kilőve
2019. febr. 28. 23:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Voltál már hormonvizsgálaton? Bőrgyógyász esetleg?

Ha ezek megvoltak, tudnám ajánlani, hogy ha a bőrgyógyász is rábólint (!), hogy kozmetikushoz menj el arctisztításra.

2019. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hormon vizsgálaton még nem voltam, szerintem azzal van abaj 100%, de a egy barátnőm azt mondta, hogy max fogamzásgátlót írnak fel, de arról is annyi rosszat hallottam.

Kozmetikushoz hiába megyek, voltam már, miteszereim nincsenek, nem zsíros a bőröm, ő meg a mély, gyulladtakat azt mondta, hogy nem fogja nyomkorászni.

2019. márc. 1. 06:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem külsőleg, hanem belsőleg kellene kezelni. Egy jó étrend sokat segít.

[link]

Nekem egyértelműen a tejtermékek hozzák ki a gyulladt pattanásokat, de valószínűleg az is sokat segített elmulasztani a problémát, hogy minimális cukrot eszem. Tinédzserkoromtól kezdve az étrendváltásomig eléggé pattanásos voltam, sosem volt teljesen tiszta a bőröm, csak gyerekkoromban és most. De olvasd el a cikket (a kommenteket is), lehet, hogy nálad más okozza a bőrproblémákat, pl. növényi olajok.

Az, hogy ciklikusan jönnek ki nálad, valószínűleg hormonális, de az étrend kihat a hormonokra is, ezért kellene első körben ezen változtatni.

2019. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet mondani annak az orvosnak, hogy ne fogamzásgátlót írjon ki, hanem ha lehet, keressetek más megoldást. Azért van az az orvos és a vizsgálat.

Illetve azért, mert barátnőd azt mondta, amit, nem felesleges, és igenis menj el. Legalább tisztában leszel vele, hogy valóban az okozza, és lehet továbbmenni a megoldások keresésében.

2019. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!