Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció megszüntetése Tipp?

Menstruáció megszüntetése Tipp?

Figyelt kérdés

Olvastam egy platformon, hogy a Mirena T alakú spirál megszünteti a menstruációt, és fogalmazás gátló hatású

Ehhez kell a nőgyógyász vizsgálat? Kell hozzá valamilyen betegség, vagy kérhetem csupán az miatt hogy öngyilkos tudnék lenni amikor meg van a mensim

18 éves vagyok


2019. márc. 4. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha ennyire durva a menstruációd, akkor keress fel nőgyógyászt mindenképpen, mert ez egyáltalán nem oké! Nem gyógyszerrel kell elnyomni, hanem meg kell találni az okát, ami akár súlyos hormonális vagy más egészségügyi probléma is lehet...
2019. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Spirált szülés után raknak fel.
2019. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első : igazából szombaton 2:55-kor riadtam fel arra hogy ki kellett hívni az ügyeletet annyira görcsöltem, 12 évesen jött meg először , akkor még semmi baj nem volt mostmár kibírhatatlan

Második : nem, nem csak szülés után , nem ki vetetni akarom a mehemet hanem picit visszább venni

2019. márc. 4. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

A menstruáció a női hormonműködés természetes velejárója.

Ha erős fájdalmaid vannak, vizsgáltasd ki az okát. Nem az a megoldás, hogy megszünteted, összezavarva ezzel a hormonrendszeredet.

2019. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlen szünteti meg. A kisebb változatát feltehetik, nőgyógyász irhatja és rakhatja fel, cca 50 ezer az ra. De ha ennyire súlyosak a pms tüneteid, arra nem lesz se jó, se elég. Nagy hormoningadozástól és még sok mástól is lehet, nődoki, házidoki kivizsgáltathatja, gyógyszert is adgghatnak, ha nem szervi baj, végső esetben esetleg pszichiáter.
2019. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem normális, ha ennyire kibírhatatlan. Menj orvoshoz, ne szenvedj. Nagyon erős görcsökkel járhat az endometriózis például. A spirál viszont ilyen esetben nem segít.
2019. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Én is a falat kapartam kínomban az első nap, a negyediken meg iszonyatosan véreztem. Háromszor voltam kórházban, végül felírtak fogamzásgátlót, és attól olyan enyhe menseseim lettek, hogy fájdalomcsillapítót se kellett bevennem, és a vérzés is normális mennyiségű lett.

Mikor már nem szedtem a fogamzásgátlót, nekem az Algopyrin+Troparin kombó használt, 2-3 szem mindkettőből, így tudtam még dolgozni is menni, bár meglehetősen kába voltam tőle.

2019. márc. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Vizsgáltasd ki magad, mert nem egészséges állapot, amit írsz.

Mellesleg nyilván kell nőgyógyászati vizsgálat, egyrészt minden fogamzásgátlóhoz kell (értsd: erősen ajánlott), másrészt a spirált nőgyógyász helyezi fel.

2019. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!