Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció végleges megszűnte...

Menstruáció végleges megszűntetése műtéttel?

Figyelt kérdés

Lehetséges? Méh eltávolítása vagy ilyesmi? A történetem alább, kicsit hosszú.


27 éves vagyok, 16 éve menstruálok, amióta az eszembet tudom, folyton rendszertelenül jött meg, az utóbbi 9 évben pedig nagyon elhúzódó.


Volt olyan extrém helyzet is, hogy 3 hónapig meg volt (kevés-közepes mennyiség), és gyógyszerrel kellett elállítani. Olyan is volt, hogy nem bírtam elmenni dolgozni, mert amikor megmozdultam szó szerint ömlött belőlem, mintha csapot nyitottam volna meg. Ekkor is gyógyszer segített (Dicynone).


Az évek folyamán 3 nőgyógyásznál jártam, félévente megyek vérvételre, semmi bajom, nincs szervi elváltozás, nem tudni mitől van. Valószínűleg pszichés alapon, az apám egy vadbarom volt, ezért pánikszerűen félek a férfiaktól és pánikbeteg vagyok. Aszexuális vagyok, azaz egyik nem iránt sem vonzódom szexuálisan. Nem akarok gyereket, sosem akartam. Ez nem egy tini múló szeszélye, 27 éves fejjel el tudom dönteni, hogy mit akarok. Dolgozni akarok, amit a menstruációs problémáim miatt nem tudok, a hiányzásaimmal, rosszulléteimmel az állásomat veszélyeztetem, és ez nem az első alkalom...


Nem bírom tovább, valahogy meg kell szűntetni a menstruációmat, de véglegesen. Kihez forduljak? Milyen műtéti lehetőségek vannak ilyen extrém menstruációs problémára? Fogamzásgátlóval próbálkoztam pár éve, 18 kilót szedtem fel tőle, folyton rosszul voltam és még rendszertelenebb lett a menstruációm, úgyhogy soha többé nem fogok gyógyszerezni!


2012. márc. 5. 18:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%

Ilyen nincsen. Nem fogják a méhedet kivenni azért, mert te azt kéred.

Maximum akkor veszik ki a méhed, ha pszichiáter bizonyítja, hogy transzexuális vagy (értsd: igazából egy női testbe született férfi vagy). Nyilván ez nem úgy működik, hogy bemész és kérsz róla egy papírt, hanem egy elég hosszú procedúra.


Ha nem akarsz tablettát vagy egyéb hormonos megoldást, akkor törődj bele.


(Ui: Mielőtt vmi igen okos benyögi: Nem, az elkötéstől nem szűnik meg a menzesz!)

2012. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
És endokrinológusnál voltál már? Ha igen, akkor szerintem erősen gondolkozz el a szorongáscsökkentők szedésén, alapvetően ellenezni szoktam, de ez nem normális. Az meg kizárt, hogy egy egészséges nő méhét ki fogják venni.
2012. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
13%

Nem, tévedsz, ogy 27 évesen el tudnád dönteni.

Tovább kellene kezelést keresni, pszichiátert, kineziológust, kínaiorvost, homeopátiát, akupresszúrát...valami csak bejön. Nem csonkíthat meg egy orvos, tiltja az esküje.

2012. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Ezt senki nem fogja Neked megcsinálni.De fogamzásgátlásra kaphatsz olyan injekciót 3 havonta,ami teljesen leállítja.

A gesztagén típusú medroxiprogeszteron-acetátot háromhavonta kell ismételni. Hatására teljesen megszakad a menstruációs ciklus. A fogamzásgátlás ezt a módját választó nők mindegy egyharmadának egyáltalán nincsen vérzése az első injekciót követő három hónapban, míg másik harmadának minden hónapban akár 11 napig vagy annál is tovább tartó rendszertelen, illetve pecsételő vérzése lép fel. A fogamzásgátló tartós használatával a rendszertelen vérzések ritkábban jelentkeznek. Két év után a nők 70%-nak egyáltalán nincsen vérzése. Az injekció abbahagyását követően a nők felében 6 hónapon belül, háromnegyedében pedig 1 éven belül helyreáll a rendszeres menstruációs ciklus. Az injekció leállítása után gyakran akár egy év is eltelik a fogamzóképesség visszanyeréséig.

Én is kaptam mióma miatt,és egyáltalán nem volt vérzésem.

2012. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

A barátnőm járt Budán egy előadássorozatra, vagy inkább tanfolyamra. Nem ezért ment, de mellékhatásként megszűnt a görcsös menstruációja, és valahoyg a nőisége is kiteljesedett.

Nem ez volt, csak efféle. Megkérdezzem neked, hová járt? Bajod nem lenne tőle...egy próbát megér!

[link]

2012. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Pszichoterápiára lenne szükséged nem méheltávolításra. Rossz nyomon jársz, mert a méheltávolítás nem hozna gyógyulást és enyhülést a számodra. Keresne a psziché egy más tünetet, más szervet magának. Ezt hívják tünetváltásnak.

Ha van pénzed, mindent meg lehet oldani. Keresel egy magánklinikát, ahol megcsinálják a kérésedet, indokként pedig mást írnak a papírra. Akár külföldön, ha itthon nem vállalja senki. Szóval csak lóvé, semmi más. Lóvé nélkül esélyed nincs erre, mert a magyar jogszabályok ezt nem teszik lehetővé.


Pszichoterápia nélkül amíg élsz, soha nem dolgozod fel apádat, mindig végigkísér, mint egy árnyék. Az ebből következő személyiségzavar szintén. Valóban ez nem egy múló szeszély, hanem komoly válság, probléma. Beteg vagy mentálisan, kezelésre van szükséged.

2012. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nekem csak a menstruáció miatt vannak ilyen problémáim. Amikor épp nincs meg, én vagyok a legboldogabb ember a világon, eljárok a barátaimmal moziba, kertészkedek, úszni járok (nem tudok úszásbérletet venni mert kiszámíthatatlan a menstruációm), aszexuálisként teljes életet élek. Amennyiben más vagyok az az, hogy nem élek szexuális életet, ennyi. Amikor megvan, akkor jön a para, hogy mi van ha rosszul leszek, mi van ha átüt a ruhán, stb. Mintha kicserélnének olyankor. Nyilván azért is, mert 11 éves kisgyerek voltam, mikor először megjött és ez is nagyon megviselt, meg az, hogy mennyi bajom volt vele, nem egy állást veszítettem el miatta.


De ha magánklinikán tényleg elvégzik pénzért, akkor meg van oldva a gond. Van egy irodám használaton kívül amit éppen kiadok. Ha azt eladom, abból lesz elég pénzem műtétre, gondolom 2-3 millánál nem több?! Nekem megéri. Ha kell még hitelt veszek fel. Csak megbízható orvost kell szereznem, még soha nem műtöttek semmivel, de félelmemet legyűri a tudat, hogy nem kell többet szenvednem! :)

2012. márc. 5. 19:31
 8/20 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy mivel sosem lesz gyerekem, ezért feleslegesen szenvedek ennyit. Nem akarok 50 éves koromig várni, míg magától elmúlik, dolgozni szeretnék és pénzt keresni, amiből eltarthatom magamat.


Már Googlézem a magánklinikákat, kiírom a telefonszámokat, de ha valaki tud ajánlani párat, mert jó a tapasztalata, azt is szívesen veszem! Külföld is érdekel, de csak angolul tudok (felsőfok).

2012. márc. 5. 19:49
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem érted, az alapvető orvosi etikai kódexszel ellenkezik, hogy valakinek ártsanak. És az, hogy egy egészséges nőt megcsonkítsanak annak számít, még ha te nem is érzed annak. Az meg lehet, hogy odamész az orvoshoz ezzel az infóval, de neki ott lesz az a "ha", hogy mivan ha 5 év múlva mégis meggondolod magad, és akkor bepereled. Értem én, hogy te aszexuális vagy, de akkor is ott lesz az a de az orvos fejében.
2012. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Vannak olyan extrém esetek, amikor komoly, más módon nem kezelhető vérzészavar, leggyakrabban endometriózis, esetleg miómák miatt méheltávolítást végeznek, de ha esetleg ez is okozza a vérzészavart, akkor sem kerülheted meg a hivatalos utat. Tehát: ha a fogamzásgátló nem használt, vissza kellett volna menned a nőgyógyászodhoz, aki ideális esetben endokrinológushoz is elküldött volna, másik fogamzásgátlót, esetleg a menzesz idejére vérzéscsillapító gyógyszert (pl. Apranax, Ergam csepp, stb., de az általad már említett Dicynone is szedhető hoszabb távon indokolt esetben) írt volna fel. Ha ez sem szüntette volna meg a problémáidat, akkor már lehetőség van méheltávolítás végzésére, de a legújabb eljárások egyre inkább a méhmegtartó kezeléseket javasolják. Arra, hogy ezt bármilyen úton megkerüld ("soha többé nem fogok gyógyszerezni"), egyszerűen nincs lehetőséged, ahogy a többiek is leírták, az orvosokat köti a hippokratészi eskü. Az aszexualitásodnak és a pánikbetegségednek semmi köze a vérzészavarod meglétéhez, de a megéléséhez már igen, úgyhogy ezért én teljes körű nőgyógyászati kivizsgálást javasolnék, kiegészítve pszichológusi, vagy pszichiáteri terápiával, a szorongásos panaszaid súlyosságától függően.
2012. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!