Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS akkor is lehet ha nincsen...

PCOS akkor is lehet ha nincsenek meg a tünetek?

Figyelt kérdés

Soha nem volt gond a vérzésemmel most viszont úgy néz ki hogy hormonális problémám lehet. Van időpontom orvoshoz, de addig is aggaszt hogy mi lehet a gond.

Legutóbb volt az 2 hétre megjött újból, az utóbbinál viszont nem igazán nevezném vérzésnek ami volt, viszont akkor jelentkezett amikor ideje volt hogy megjöjjön.


2019. márc. 5. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Kitalálom. Kövér lettél?
2019. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A PCOS egy tünetegyüttes. Mégis hogy lenne valami PCOS, ha semmi se illik rá?
2019. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy vannak olyan betegségek amik sokáig rejtve maradnak miközben jelen van...
2019. márc. 5. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem szőrösödtem, nem volt rendszertelen menstruációm - amik ugye elég szembetűnő tünetek. De PCOS-em van. Policisztás a petefészkem, alulműködik a pajzsmirigyem, és van enyhe IR-em.
2019. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: A PCOS diagnózisához három feltételből minimum kettőnek teljesülnie kell:

- oligo vagy anovuláció

- policisztás petefészek

- hiperandrogenizmus klinikai és/vagy laborjelei


Ha neked rendszeres, 35 napnál rövidebb a ciklusod (és persze van ovuláció is hozzá), normálisak az androgénszintjeid, nem vagy szőrös/pattanásos, nincs férfias tipusú hajhullásod, akkor neked nincs PCOS-ed. Csak IR-ed és PM alulműködésed.

2019. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, egy nőgyógyásszal, egy endokrinológussal és a meddőségi dokimmal vitatkozol... Nem én mondom, ők mondják. De köszi, akkor nincs PCOS-em :D hála az égnek, akkor nem kell lombikra mennem májusban, sőt jövő hónapban már teherbe is esek! Jeeeh!
2019. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És igen nincs peteérésem, policisztás a petefészkem... Elég lesz kettő vagy keressek még tünetet magamon :D Az ilyenre mindig szüksége van az embernek, hogy egy másik valaki, akivel sosem találkozott, egy leletét sem látta, az se biztos hogy orvos, megmondja a tutit :D Nevetséges.
2019. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván ha nincs ovulációd, akkor megvan a két kritérium, de eddig erről nem ejtették szót....
2019. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert az a PCOS-ben benne van. Ám a fent említett tünetek nincsenek meg. Azt kérdezte a kérdező, hogy lehet-e külső tünetek nélkül is PCOS. A pm alulműködés az IR plusz.

Miért kell megkérdőjelezni valamit amit valaki állít? Miért gondolod onnan a monitor mögül, hogy jobban tudod? Vagy ha ez így van, mondd már meg, hogy mi kell ahhoz hogy sikerüljön teherbeesnem??

2019. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a bazi nagy felháborodást.

Úgy kezdtem az általam leírt mondatot, hogy "HA", de látom ez elkerülte a figyelmed.

A meddőséghez egyébként a két másik dolog is pont elég, de mondok jobbat: van ismeretlen eredetű meddőség is, amikor semmit nem találnak a háttérben.

2019. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!