Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól enyhülni fog...

Fogamzásgátlótól enyhülni fog a menstruációs görcs?

Figyelt kérdés
Pont ma kezdtem el szedni a fogamzásgátlot, meg arra lennék kívancsi ha pár év múlva ha szeretnenk kisbabát és abbahagyom a tabit nem e fogok nehezebben teherbe esni azért mert szedtem fogamzásgatlót.? (Lehet hülyeség csak hallottam.
2019. márc. 6. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Előfordulhat, de nem biztos, hogy így lesz.
2019. márc. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A későbbiekben a teherbeesést nem tudom, hogy mennyire befolyásolja majd, de a menstruációs görcsök lehetnek enyhébbek. Nekem mondhatom, hogy teljesen megszűntek a fájdalmak/görcsök, amióta szedem a tabit, és a vérzés mennyisége is lényegesen lecsökkent.
2019. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogamzásgátlót szedsz, nincs menstruáció. Megvonásos vérzés van, mert a 7 napos szünetben nem szedsz hormont. Vagyis lehet, hogy nem fogsz görcsölni a megvonásos vérzéstől.

A későbbi teherbeesést sokaknál befolyásolja. Nálad majd kiderül.

2019. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évig szedtem fogamzásgátlót.

Nagyon erősen görcsöltem előtte, és a tabletta nagyban mérsékelte ezt, sokszor még enyhe görcsoldót sem kellett bevennem, az egész menzeszt alig éreztem.

Ez volt a jó oldala.

Viszont volt rossz is. Hízni kezdtem tőle, közel 8 kg felesleg lett rajtam, ugyanolyan életmód mellett (azóta már lement). De ami miatt abbahagytam: súlyos migrénes rohamaim voltak, főleg a vérzés előtt. De amúgy nem volt olyan hét, hogy ne fájt volna legalább 2x a fejem.

Többféle tabletta is ugyanezt az eredményt hozta, így végül abbahagytam. Pár hónap alatt a rohamaim ritkultak, ma már sokkal enyhébbek is.

Viszont a ciklusom úgy felborult, hogy legalább 1 év kellett, mire visszaállt rendesen. Ezalatt volt sok köztes vérzés, 20 és 60 napos ciklusok is, a PMS is erősödött.

A terhességgel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert még nem akarok babát, a fent írtak miatt hagytam abba a gyógyszert.

De egyébként van olyan rokonom, aki az első gyerek előtt nem szedett fogamzásgátlót, az simán összejött nekik. A második előtt szedett, és éveket próbálkoztak, mire nagy nehezen sikerült. Szóval rá egyértelműen hatással volt.

2019. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, en igazábol örülnék ha híznék a tablettátol, mivel utobbi időben lefogytam 15kilot és sehogysem tudok hízni.

És remelem nemlesz semmi mellékhatása, ma reggel mondjuk hányingerem volt elégge (de az szerintem azért mert éhes voltam már)

2019. márc. 7. 17:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt szeretném kérdezni,hogy az nem e baj,hogy már 6.ik napja megvan a menstruációm, mára már elkellet volna múlni, vagy ez a tablettatól van??
2019. márc. 11. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Leírták már korábban hogy nincs menstruációd amíg a tablettát szeded. Megvonásos vérzésed van. Ha pár napja kezdted el szedni akkor persze hogy megváltoztatja a "vérzést",majd megszokja a szervezeted.
2020. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!