Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekcisztára vagy...

Petefészekcisztára vagy inkább gyulladásra utalhatnak ezek a tünetek? Orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
Elmúlt a februári menszeszem, de most így utána is érzek görcsöket, égő, szúró érzést az alhasam 2 oldalán.

2019. márc. 6. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó vicc, így látatlanban?

különben a gyulladás gyakran együtt jár folyással. De a cisztát még doki se fogja tudni megmondani uh nélkül.

2019. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én 16éves vagyok és 15éves korom óta vannak cisztáim.

Úgy vettem észre hogy mikor futottam utána iszonyatosan fajt az alhasam egyszerűen kibírhatatlan volt és volt mikor pl hánytam is.

De ilyenkor persze még nem tudtam hogy ez annak a jele volt és ez így ment 1hónapig.

Aztan egyik napról a másikra elkezdett szúrni a petefészkem mint mikor petefészek gyulladása van az embernek.

Aztán másnap már annyira fájt a petefészkem hogy megmozdulni alig bírtam. Úgyhogy anyáék vittek a kórházba és kiderült hogy egy 6.5cm-es ciszta van már hetek óta a petefészkemben.

És azóta is folyamatosan vannak cisztáim és mikor menstruálok akkor vannak nekem ezek a szúró érzések a cisztától.

Szerintem menj el orvoshoz.

2019. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ciszta van ezerféle és a legtöbb magától elmúlik. Esetleg megtolja a menzeszt, de amikor kipukkan, akkor megjön és kiviszi a ciszta maradványait is. Ezért ma már nem küldik a nőt kés alá, ha cisztát látnak, hanem jöjjön vissza 2-4 hét múlva és megnézik, hogy hogyan "viselkedik" a ciszta (vagy egyáltalán, ott van-e még). Ja és ha petefészek-ciszta, akkor legtöbbször csak az egyik petefészekben van, nem mindkettőben. Egyik nőgyógyászom szerint a ciszta az egy betokozott idegen anyag, ezért maradhat pl. vetélés után is ciszta, mert bent marad valamilyen idegen, élettelen anyag és azt beburkolja a szervezet, majd egyszer csak kipukkan a ciszta és a benne lévő folyadék kimossa a becsomagolt cuccot is. Nem lehet, hogy felfázás? Nekem néha magnéziumhiány is okoz alhasi izomfájdalmakat.

#2 - ez durva! Egészségesen étkezel egyébként? Sok cukrot és egyszerű szénhidrátot eszel?

2019. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#3 igen,nem vagyok válogatós.

Voltunk 4orvosnal ezalatt az egy év alatt és mindegyik azt mondta hogy hajlamos a cisztásodásra mind a kettő petefészkem és hogy ezzel nem tudnak mit csinalni sajnos.

2019. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!