Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló PCOS-ra?

Fogamzásgátló PCOS-ra?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom decemberben állapított meg PCOS-t, fogamzásgátlót írt fel, amit el is kezdtem szedni. Viszont neten olvastam, hogy ez nem jó kezelés, mert gyakran társul IR is, amire én nem lettem kivizsgálva. Keressek másik orvost, vagy amíg nem szeretnék gyereket, addig szedhetem a fogamzásgátlót? 18L
2019. márc. 10. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék másik nőgyógyászt. A fogamzásgátló nem oldja meg, csupán palástolja a problémát.
2019. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Ne nőgyógyászt keress, hanem nőgyógyász-endokrinológust!
2019. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A fogamzásgàtló elfedi a problémàt vagy súlyosbítja később..

Szerintem ne szedj ilyen mérget én is megbàntam soha többé.

Próbàlj meg szedni premenst(barátcserje) ez sokat segít vagy cickafark tea.Nekem segített szerencsére ,szuper dolog a természet patikája.Az orvosok úgyis csak gyógyszerrel tömnének.

2019. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem szedném, mivel miután abbahagyod, sokkal súlyosabbak lesznek a tüneteid. Az volna a cél, hogy rendszeres peteérésed és ciklusod legyen, viszont a fogamzásgátló "lekapcsolja" a ciklusodat és mesterséges vérzést hoz létre. Adsz egy pofont a szarnak magyarán.


Valószínűleg IR-ed is van, bár nem biztos, de mindenképp elmennék a helyedben egy 3 pontos vérvételre tesztelni. Ha az orvosod nem küldött el, akkor az sok mindent elmond.


Azonnal keresnék egy jó orvost, aki ért is hozzá és tüneti kezelés helyett az okokat keresi.

2019. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!