Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Le lehet győzni a vizsgálat...

Le lehet győzni a vizsgálat előtti szégyellősséget?

Figyelt kérdés

Először megyek nőgyógyászhoz ellenőrzésre.

Viszont alapból nagyon szégyellős vagyok, annyira, hogy uszodában pl nem merek meztelenül zuhanyozni, holott épp ésszel fel tudom fogni, hogy senkit nem érdeklek, senki nem néz rám, aki meg véletlenül igen, az fél percen belül el is felejt.

De kardiológiai vizsgálaton is volt bennem némi szégyellősség, mikor fiatal (30-as) orvos illetve még 2 még jelenlévő férfi ápoló előtt kellett levetkőznöm derékig teljesen, és felül semmiben várakozni, míg a az orvos elintézte amit a másik kettővel beszélt, majd megvizsgált. Nem szólhattam semmit, hogy egyedül akarok lenni, mert kórház volt, és legkisebb bajuk is nagyobb az én intim szférámnál.


Ilyen esetben hogyan teszek jobbat magamnak?

Ha női orvoshoz megyek, és mindent megteszek, hogy a lehető legkevésbé éljem meg kellemetlenül (tehát szoknyában megyek, ha megkérdik, jelen lehet-e az asszisztens, nemet mondok), vagy ha direkt essünk túl a nehezén férfi orvoshoz megyek, mert ha azt túlélem, rájövök, hogy nincs is mitől félni?


2019. márc. 14. 12:17
 1/6 A kérdező kommentje:
*ép ésszel
2019. márc. 14. 12:17
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a fizikai fájdalomtól félek, attól alapból sem félek (fogorvoshoz pl rendszeresen járok, nem rettegek menni), hanem az esetleges megaláztatástól, pl beszólnak valami undorítót.
2019. márc. 14. 12:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez olyasmi amit nem lehet legyőzni. Évek óta járok nőgyógyászhoz, most terhesen pedig még gyakrabban, de ugyanolyan szégyenlős vagyok. Basszus, csak szét kell tennem a lábam egy idegen előtt, ez azért nem olyan félvállról vevős dolog nálam.

Én mindig tunikában vagy szoknyában megyek, veszek egy nagy levegőt és mire észbe kapok már túl is vagyok rajta.

Kellemetlen, de muszáj, ez van. Különbség pedig szerintem nincs a férfi és a női doki közt. Voltam már mindkettőnél és nem éreztem egyiknél sem kevésbé kellemetlenebbnek a szitut.

2019. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én rettenetesen szégyenlős vagyok (azt írod, nem mersz meztelenül zuhanyozni, no én még fürdőruhában se szívesen mutatkozok mások előtt), de a nőgyógyász sose zaklatott fel különösebben. Orvos, aki vizsgálja a szerveimet.

Oké, bizarr szétrakni a lábakat, de basszus, a fogorvosnak tátogni nem bizarr? :D

Olyan orvoshoz menj, akiről jókat hallasz, aki normális. Én személyszerint női nőgyógyászról még soha nem hallottam jót, de biztos létezik (valahol), ha találsz jót, és úgy érzed hogy könnyebb lenne úgy, akkor menj hozzá.

A szoknya/tunika nagyon jó ötlet, illetve én ajánlanék egy vastag zoknit, lehet hogy csak én vagyok fagyos, de nekem a lábfejem mindig lefagy vizsgálat alatt, igazából ez a legkellemetlenebb része az egésznek.

A váróba pedig mindig viszek magammal könyvet, így el is felejtem, hogy hol vagyok, nem is érnék rá izgulni/aggódni. :)

2019. márc. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Sok normális női orvos van, hiába írják le itt sokan őket. Keress nőt. A tested meg a tiéd, jogod van annak mutatni, akinek te akarod. Csak ki kell nyitni a szád.
2019. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg lehet szokni, főleg ha valaki kollégiumban is eltölt pár évet. Én pl olyan 15-6 éves korom óta járok kardiológushoz, egyáltalán nem zavar, ha le kell vetkőznöm, látott már elég mellet életében. Ugyanígy a nőgyógyász is.
2019. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!