Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vajon miért lettem ennyire...

Vajon miért lettem ennyire beteges onnantól kezdve, hogy megjött a menstruációm?

Figyelt kérdés
Egészséges, energikus, jókedvű gyerek voltam, a terrorista-bántalmazó családtagjaim ellenére is. Későn érő típus. Eléggé. 15 éves koromban kezdett el nőni a mellem, és akkor jött meg a menstruációm is. Az energiaszintem nagyon leesett. Nagy volt a kontraszt a korábbi állapothoz képest. Iskola után szinte mindig le kellett feküdnöm, fájt a fejem, este és reggel a gyomrom fájt (viszont 4 évig szinte nem is éreztem, ha menstruáltam). Nagyon depresszív lettem. A családi dolgaim nem voltak rosszabbak, mint előtte, mégis gyorsan öngyilkos hajlamok alakultak ki nálam. Volt egy füzetem, amibe gyűjtöttem a kivégzési módokat (akkor még nem volt elterjedt az internet), erősen szociofób lettem, és nagyon szégyelltem magam, nem értettem mi történik velem. Évekkel később egy öngyilkossági kísérlet után pár évig a pszichiátrián kezeltek, de mivel egy gyógyszerre sem mutattam javulást, ezért lemondtak rólam. Mivel elkezdtem félni a haláltól, muszáj vagyok kideríteni magam, hogy mi a baj. Hormonzavarra tippeltem. Elmentem a Synlab laborba, az eredményeket elvittem egy nőgyógyász-endokrinológusnak, és ő mondta, hogy a labor alapján inzulinrezisztencia és androgéntúlsúly áll fenn (alig van hajam, szőrös a hasam és a mellkasom stb.) Kaptam rá hormontablettát, és figyelek a szénhidrátbevitelre kb. másfél éve. A szörnyű PMS-em és mensifájdalmaim eltűntek, a cukrom sem ugrál összevissza. Viszont ez a mentális labilitás, a neurotikus gyomorfájás, puffadás, a krónikus fáradtság megmaradt. Állandóan beteg vagyok (hat hetes torokgyulladás, havonta hányós-hasmenős valami). De legrosszabb ez az extrém fáradtság. Voltam megint a Synlab-ban. A CRP-m és a kortizolom a felső határérték kétszerese volt (délben mérték, nem voltam stresszes, nem is dolgoztam aznap). A vizeletemben másodjára is gyulladást mutattak ki. Pedig nem különösebben éreztem magam rosszul, nem fáztam fel, ennél sokkal rosszabbul szoktam lenni. A háziorvosom elküldött endokrinológushoz (aki ért a mellékveséhez), akihez 3 hónap múlva van időpontom. Nehéz ezt kivárni, főleg, hogy ki tudja mikor lesz valamilyen kézzelfogható eredmény. Hiszem, hogy nem vagyok egyedül a dologgal, így személyes tapasztalatokat szívesen vennék a kiírt kérdéssel kapcsolatban. Előre is köszi :)

2019. márc. 15. 21:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a pajzsmirigyem rendben van, átlagnál egészségesebben étkezem (paleo diétához hasonlít), és heti kétszer dance aerobikozom, ha nem vagyok beteg. Hasi ultrahanggal egyszer már nézték a mellékveséimet, de nem láttak rajta semmit.
2019. márc. 15. 21:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Illetve 2,5 éve libidóm sincs egyáltalán, bár ez zavar a legkevésbé (még úgy is, hogy a párom emiatt elhagyott). Csak szeretnék már végre normálisan funkcionálni így 14 év után.
2019. márc. 15. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy a hormonváltozás miatt. Én szültem egy gyereket 3 éve. Csàszár lett a vége,azóta szívritmuszavarom lett,hónapokat köhögök,2 hányós vírusom volt...Azelőtt sosem kaptam el ilyesmit. 1x sem!! Pedig pedig 34 èvesen szültem.
2019. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm válaszod. Sajnálom, hogy te is beleestél ebbe :( Jó lenne tudni, hogy hogyan lehet az ilyen problémákat visszacsinálni.
2019. ápr. 19. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!