Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudom, hogy ez most...

Honnan tudom, hogy ez most "sima" hasmenés, vagy a fogamzásgátló nem szívódott fel?

Figyelt kérdés

Írta a betegtájékoztató, hogy a hasmenés annak a jele is lehet, hogy a tabletta nem szívódott fel.


Még a tabletta előtt is volt olyan, hogy látszólag "csak úgy" rámtört egy rövid hasmenés - nem tudom hogy mitől, de nem gyakran.


Honnan tudom, hogy ha hasmenésem van, hogy csak egy "szokásos" eset vagy a tablettával van gond?


Ha esetleg a tabi a ludas, mennyi ideig ajánlott kiegészítő fogamzásgátlással együtt lenni?


2019. márc. 24. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Ez akkor számít ha folyamatosan megy a hasad. -.-

Nyilván ha hánysz tabletta bevétel UTÁN 4 órán belül, akkor más a helyzet, pótolni kell egy másik levélből és akkor nem kell kiegészítő védekezés. De ha most épp megy a hasad tabletta bevétel után egy órával az semmit nem jelent. Ha utána 1-2 napig folyamatosan megy a hasad, akkor KELL a kiegészítő védekezés.

2019. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Az a "-.-" nagyon kellett bele, tényleg.


Mármint tényleg én kérek elnézést, hogy rákérdezek olyan dolgokra, amikről nem tudok.

2019. márc. 24. 13:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Írta a betegtájékoztató, hogy a hasmenés annak a jele is lehet, hogy a tabletta nem szívódott fel."

Tuti ezt írja,mert én még egyben sem olvastam ilyenről,persze attól még benne lehet.

2019. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenés esetén nem tud felszívódni. Figyelni kell, hogy a hasmenés a bevételtől számítva 4 órán belül történt, vagy ez után? Ha 4 órán belül, akkor nem tudja kifejteni a hatását.
2019. márc. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Javítson ki valaki, ha tévedek, de szerintem felcserélted a logikai sorrendet.

A tabletta nem okoz hányást, hasmenést. Ha így lenne, (szinte) minden alkalommal rád törne.

HA hánysz/hasmenésed van a tablatta bevétele után néhány órával, AKKOR a tabletta vélhetően nem tudott még felszívódni, mert ahhoz is idő kell, EMIATT a gyomor/béltartalommal együtt a tabletta vagy hatóanyagainak egy része is távozik.

Így kvázi olyan, mintha nem vetted volna be (mintha bevetted volna a szádba, majd ki is köpted volna rögtön). Emiatt úgy kell eljárni a biztonság kedvéért, mintha egyáltalán nem vetted volna be. Ha 12 órán belül pótolod nincs semmi baj, ha nem, akkor attól függően, hogy hányadik héten tartasz kellhet a kiegészítő védekezés, vagy maradhat minden a ugyanúgy.


Más a helyzet, ha többnapos hasmenéses betegséget kapsz el, ilyenkor ugye semmi sem garantálja, hogy majd a második bevett szem felszívódik, de ha naponta 6-szor, négy óránként hánysz sem vehetsz be azért hat tablettát egy nap, mert az borzasztóan megborítaná a hormonháztartásodat (ha mégis felszívódik), emiatt mindenképp muszáj a kiegészítő védekezés.

2019. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ááá, értem már. Köszönöm!
2019. márc. 25. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!