Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációm fogamzásgátló...

A menstruációm fogamzásgátló alatt megjött, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lindynette fogamzásgátlót szedem 5 hónapja, nem volt még vele gondom. Volt még pár napi adagom és szedtem is minden nap, de ment a hasam két napig, valószínűleg nem szívódott fel. A menstruációm pedig megjött, úgy, hogy 3 szem gyógyszer még maradt, de attól nem hagytam abba a szedését.

Most következne a 7nap gyógyszer mentes nap, de ilyenkor betartsam ezt, vagy szedjem tovább a következő adagot kihagyás nélkül? Illetve véd ilyenkor a gyógyszer?



2018. jún. 11. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Nem a menstruációd jelentkezett, hanem a megvonásos/pecsételő vérzés. Hagyd ki a 7 napot, utána folytasd. És ilyenkor nem véd a gyógyszer, szóval használjatok gumit. Ha újra elkezded szedni és nem lesz hasmenésed, akkor már védeni fog.
2018. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam ilyen esetben, hogy szedtem tovább rendesen a levelet, akkor tartottam a szünetet, amikor kellett. Tehát úgy csináltam, mintha semmiféle köztes vérzés nem jelentkezett volna (ez nem menstruáció). Elmentem nőgyógyászhoz, aki azt mondta, nagy ritkán előfordul köztes vérzés helyes szedés mellett, de ettől a gyógyszer ugyanúgy véd. És biztosan védett, mert nem lettem terhes. 3 év alatt 2 alkalommal volt 1-1 napra köztes vérzésem. A doki nem javasolt gyógyszerváltást, mert ez még a normális kategória.
2018. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. jún. 11. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!