Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl hosszú ciklus?

Túl hosszú ciklus?

Figyelt kérdés

Kb egy fél éve vettem észre, hogy nagyon hosszúak a ciklusaim. A legutolsó például 48 napos volt. Most a 35. napon járok, semmi jele.

Minden hónapban elfog a pánik, hogy esetleg gond volt az óvszerrel, de ez lehetetlen, nagyon nagyon figyelünk rá. Holnap este megyek nőgyógyászhoz, de nagyon félek tőle...olyanokat hallottam, hogy gyakran alkalmaznak ilyen esetben méhkaparást, amitől jól ki is vert a víz...


Egyébként 4 éve volt egy nagy fogyásom (33 kg), azóta 56 kg vagyok, és figyelek az étkezésre. Tulajdonképpen már a fogyás után voltak apróbb gondok a menzeszemmel, akkor sztk-s orvos fogamzásgátlót írt fel, amitől még rosszabb lett, majdnem egy teljes év után sem állt be, így abbahagytam. Többször visszamentem hozzá, elmondtam hogy mi a gond, de azt mondta szedjem tovább, viszont azt, hogy 11 hónap gyógyszer szedés után sem úgy jött meg, ahogy kellene nagyon furcsának tartottam.

Miután leálltam a bogyóról, történt egy kis gond az óvszerrel, még mielőtt a párom “csúcsra ért volna”, de nem akartunk kockáztatni, így esemény utánira kényszerültem. Ez az oka annak, hogy most ennyire nagyon figyelünk mindig mindenre.

De ez már 2 éve volt, a menstruációs ciklusom hosszabbodása pedig fél éve kezdődött.

Volt valaki hasonló cipőben, úgy értem, hogy extrém hosszú ciklusa volt-e itt valakinek? Gyógyszerrel kezelték vagy kaparással? Rettentően félek.


20 éves vagyok.


2019. márc. 25. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezzel ne nőgyógyászhoz menj, és ne sztk-ba! Sajnos rá kell áldozni a pénzt egy (jó!!) magán endokrinológusra, aki ért is a dolgához és nem csak túl akar lenni rajta. Ez amit leírsz - és valószínű vannak még mellette más jelek is, amiket nem veszel még észre -, azok pajzsmirigy problémára utalnak. Mivel a pajzsmirigy szabályozza a nemi hormonok termelődését is, így az nagyon fontos, hogy az rendben legyen.

Ha ezt most nem rendezed, akkor annyira el fog csesződni a ciklusod, hogy amikor már időszerű lenne és gyereket szeretnél, nem fog az istennek sem összejönni.


Endocare központba bárkihez nyugodt szívvel mehetsz. A Sportkontrollba Bayer Helgához is, valamint a Periodixbe László Dániel vagy Varga Tímea. Sok sikert!

2019. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tavaly voltam pajzsmirigy ultrahangon, ahol jelezték, hogy kicsit meg van nagyobbodva, de a vérképem jó volt.

A Sportkontrollt ismerem, voltam már náluk ultrahangon (más probléma miatt).

Magándokihoz megyek holnap, egy ideje hozzá járok es megbízok benne, de ha nem lesz semmi kézzelfogható eredmény, akkor irány a sportkontroll.

2019. márc. 25. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy a vérképed jó volt? Csak nagyrutint csináltak vagy pajzsmirigy hormonokat is néztek (Tsh, ft3, ft4, anti tpo, anti tg) - ha igen, mik voltak at eredményeid?
2019. márc. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszem, hormonokat is néztek akkor. Nem tudom az értékeket.

Viszont ma megérkezik remélhetőleg a vérvétel eredménye, most kértünk hormonokat is stb.

2019. márc. 26. 07:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, cukrom kritikusan alacsony, ösztradiol szinten határ feletti (731), limphocyta magasabb (56), gtanulocytak hatarertek alattiak.
2019. márc. 26. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A cukrot 3 pontos terheléses méréssel lehet jól kiértékelni. Az ösztrogén dominanciával mindenképp kell kezdeni valamit.

Pajzsmirigy hormonokat nem is néztek?

2019. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!