Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti már jártatok így?

Ti már jártatok így?

Figyelt kérdés

2017 márciustól 2019 februárjáig nem volt menstruációm csak nagyon ritkán, mind ezt be tudtam a hízásomnak (163 kg voltam). 2019 januárjában szerelmes lettem és bő 5 év után újra elkezdtem rendszeresen nemi életet élni valamint fogyni. Amióta megismerkedtem a sráccal 151 kg-t mutat a mérleg, ami jó, és februárban megjött a menstruációm bő vérzéssel, gondoltam oké úgyis rég volt meg hát a fölöslegnek ki kell jönni, rendesen 10 nap után (nekem mindig is ennyi napos volt a ciklusom) elmúlt. Ma 2 hete enyhe vérzést észleltem biztos megjött hétvégén szexeltünk gumival (egyébként szárazon csináljuk és akkor védekezünk ha érzem hogy ovulálok, mert az rendesen megvan/volt minden hónapban de a vérzés nem volt) ismét utána bő vérzéssel véreztem ez ment múlt hét szerdáig csütörtökön semmi vérzés nem volt, péntek nappal semmi nem volt, északa nekiáltam görcsölni kimentem a wc-re és látom szintén erősen vérzek, ez szombat délutánra minimálisra csökkent igaz egész nap túráztunk, a vasárnapi szex után szintén véreztem, igaz nem annyira mint elötte de véreztem, tegnap nem volt semmi, ma maszturbálás után megint elkezdtem vérezni (semmi játékszer csak kéz).


Ilyenkor mi a teendő? Esetleg valakinek valami ötlete?


Nőgyógyászhoz félek elmenni, igaz még nem voltam nála egyszer sem. Anyukámnak nem merek szólni mert tuti kiakadna... Fogamzásgátlót szintén nem szeretnék szedni, mert nem szeretném ha megváltoztatna illetve anyagilag se tudnánk finanszírozni.


A válaszokat előre is köszönöm. 22L



2019. márc. 25. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj leszel elmenni dokihoz.

Fertőzés, hormonális gond, méhszájseb - sok minden lehet az oka a vérzésnek.

Nem értem, hogy lehet, hogy nem voltál még nőgyógyásznál?

Mikor a súlyod miatt elállt a vérzésed, akkor se? Nagy felelőtlenség.

Szerintem a végleges megoldást az jelenti majd, ha lefogysz, 22 évesen 150 kilósnak lenni nem oké dolog (mondjuk más korban se).

De addig is muszáj elmenni a dokihoz, borzasztó rég esedékes. Fogamzásgátlót nem kell szedned ha nem akarsz és nem is biztos, hogy az a megoldás.

2019. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van egy lady ciklus nevu tea a herbariatol. En rendszeresen hasznalom es olyan oramu pontossaggal menstrualok mint aki fogigatlot szed. Orvosnal sosem jartam, iszonyat rendszertelen ha nem teazon. Viszont azt erdemes szem elott tartani hogy ez a tea noveli a teherbeeses eselyeit. Egy probat mindenkepp meger szerintem.
2019. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!