Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem kaptam HPV (mehnyakrak...

Nem kaptam HPV (mehnyakrak elleni) oltast. Ez baj? 16/l

Figyelt kérdés

Nyolcadikban lehetett valasztani, hogy ki keri, ki nem.

Apam nem tamogatta, mivel o nem szereti, ha sok gyogyszert szedunk(pl fejfajasra). De igazabol, ha akartam volna, neki mindegy lett volna.

En viszont elegge felek a tutol es nem kertem.

Mennyi az eselye, hogy mehnyakrakom lesz igy?

Hogy lehet ez ellen vedekezni? Csak vedooltassal?

Koszi a valaszokat


2019. márc. 27. 15:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
27%
Szűz vagy még?
2019. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Oltás mellett is lehet méhnyakrákod.
2019. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Relatív, hogy baj-e. Maga az oltás a HPV daganatot okozó törzsei ellen véd. A legjobb Gardasil konkrétan 9 törzs ellen nyújt védettséget. A méhnyakrákról annyit érdemes tudni, hogy nagyon lassan nől. Tehát ha te évente elmész nőgyógyászati szűrésre onnantól, hogy elkezdesz némi életét élni, akkor soha nem lesz olyan elváltozások ami az életedet veszélyeztetné. Ami probléma, hogy a HPV nem csak méhnyakrákról okoz, hanem garat és gégerákot is, erre viszont nehezebb szűrni (persze ha nem orális szexelsz akkor ez a veszély kevésbé fenyeget.


Összességében úgy gondolom, hogy hiba volt nem beadatni. Én férfiként be vagyok oltva pont az orális előfordulás miatt. Persze most is nyugodtan beadathatod, de az ára titeket terhel már és a teljes sorozat kb. 90000 Ft.

2019. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

HPV elleni oltás a HUMÁN PAPILLÓMAVIRUS ellen véd, nem pedig a méhnyakrák ellen.


"A humán papillómavírus, röviden a HPV, méhnyakrákot, és egyéb bőrdaganatokat vagy jóindulatú hámelváltozásokat okozó, elsősorban szexuális úton terjedő vírus. A HPV-nek több mint 130 ismert típusa van. A HPV elleni védőoltás a legveszélyesebb típusok ellen nyújt védelmet."


Ne szexelj fűvel-fával... ez jelentősen csökkenti a veszélyt.

2019. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Méhnyakrakot leginkább okozó humanpapioma vírustörzsek ellen véd az oltás. Nagy hiba volt nem beadatni, mivel sok férfi fertőzött de csak hordozó. Nekik nincsenek tüneteik így ha nemi életet élsz akkor szépen elkaphatod tőlük. Nagyon okos felelősségteljes apukád van. Te is nagyon okos vagy, hogy egy tűszúrás miatt lemondtál a védettségről. Próbáld megérdeklődni a suliban, hogy megkaphatnád e mikor a következő évfolyamot oltják majd. És addig ne élj nemi életet. Tudod ez azért is fontos, mert minél több embert oltanak be annál kisebb az esélye a fertőzésnek a népességben, egy idő után meg el is tűnhet teljesen ez a vírus ha már egy teljes generáció oltva lesz.
2019. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:

1. #4 jól sejt, csak az utolsó 2 sora hülyeség. Ha csak 3 emberrel szexelsz, és abból csak 1 HIV+, te már lehetsz az. HPV-te ugysnez igaz.

2. Felesleges gyógyszer: Édesapádnak annyiban igaza van, hogy a felesleges gyógyszer terheli a májat, esetleg ellenállóvá válnak a baktériumok.

3. Ha nem akarod egy piszlicsáré kellemetlenséggel csökkenteni a méhnyakrákod kockázatát, akkor megteheted, de akkor hülye vagy.

2019. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen baj.
2019. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
Igen, baj. Mumpszra, diftériára is kaptál. Erre is érdemes lenne.
2019. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amikor én tini voltam, még 90 ezer Ft volt, így nem kaptam. Ha ingyen lett volna, biztos beadatom.
2019. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonymousreview60 ***** válasza:
#9: Most is annyi. A - felnőtt - oltás 3-szor 37.000 Ft.
2019. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!