Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak ezzel kapcsolatban...

Vannak ezzel kapcsolatban valakinek tapasztala? Visszahívast kaptam cytologiara! Ez mindenkepp rakmegelozo allapotra utalhat?

Figyelt kérdés
Par honappal ezelott voltam rakszuresen,es kaptam visszahivast cytologiara. Voltam ma nodokinal (uj fogamzas gatloert) es tajekoztattal ezzel kapcsolatban, hogy rakmegelozo allapotot eszleltek, de még nem telt le a 6 honap az elso kenet leveteletol, addig van még 2-3. Annyi van a tole kapott leletembem, hogy ASCUS. Igen, tudom nem kertem eleg tajekoztatast de ugy le tablozott amikor nyersen kozolte, hogy szohoz sem jutottam. Ez lehhet meg gyulladas? Volt mar vki ilyen helyzetben?

2018. márc. 23. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, ezért kell a citológia
2018. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoval, ez még nem biztos, hogy rakmegelozo allapot?
2018. márc. 23. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ez egyaltalan nem kell hogy rakmegelozo allapot legyen. Nekem tavaly volt ugyanez, ASCUS. Februarban volt a rakszures, aprilisban csinaltak ujat hogy kideruljon pontosan mi ez, mert az ASCUS sokmindent takarhat. Valamilyen ham elvaltozast jelent. Nekem kiderult hogy HPV egyik fajtaja van, az okozza ezt, viszont ennek semmi tunete nincs az eg vilagon. Kulfoldon elek, itt nagyon zotyogosen megy ez, igy augusztusban kellett menjek tovabb, megneztek ilyen ecsetelos izevel ami kimutatja hogy az elvaltozas koros-e vagy sem. Halistennek nem volt az, igy iden augusztusban kell menjrk kontrollra. A HPV van akinek eltunik a szervezetebol, van akinek nem, neha okoz gondot kesobbiekben, neha pedig nem.

A te esetedben is lehet akar ilyesmi, akar kis gyulladas vagy barmi. Tudom ijeszto amikor nem negativ a rakszures, en is mar mindenre gondoltam... Ne gondolj a legrosszabbra mert tenyleg millio oka lehet.

2018. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat, foleg neked keedves masodik, megnyugodtam picit. Azert aggodom ennyire, mert van ket picikem, es ertuk feleloseggel tartozom:) orulok, hogy nem volt nagyobb gondod, es jol vagy!

Azert ilyedtem meg ennyire, mert a doktor ur nem kozolte azt az eshetoseget, hogy gyulladas is lehhet. Azt mondta idezem "rakmegelozo allapotot eszleltunk onnel holgyem, de még nem kell megilyedni" .

2018. márc. 24. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekem is van ket gyerekem, en is ezert is remultem meg annyira. Egyebkent meg annyi, hogy a testveremnek ennel rosszabb volt az eredmenye ugy 10 eve. Szinten HPV-je volt, de neki mehszajsebet okozott es konkretan rakmegelozo allapot volt. Akkor megmutottek neki, ra 1 evre kb a virus eltunt a szervezetebol, a rakszurese negativ azota is.
2018. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2018. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!