Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy működik egy nőgyógyászati...

Hogy működik egy nőgyógyászati vizsgálat, ha a vaginizmusom van, de nincs hivatalos diagnózisom erről? Belém "erőszakolják" a vizsgálóeszközt, vagy más módon végzik el a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Magán orvosra sajnos nincs pénzem, tehát körzetihez mennék. Egyébként olyan problémával fordulnék orvoshoz, hogy menstruációkor 5-6 cm nagyságú alvadt vérdarabok távoznak belőlem, illetve az elmúlt 2 hónapban brutálisan erős volt a vérzésem. Milyen vizsgálatokra számíthatok? Köszönöm!
2019. márc. 29. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz, hogy mi a helyzet, és az orvos eldönti, mit tud tenni. Lehet, hogy csak kézzel vizsgál meg, vagy óvatos lesz. De szólj mindenképpen, ne érje váratlanul a dokit!
2019. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az alvadt vérdarabok teljesen normálisak, a hirtelen extrém erős vérzés már nem biztos
2019. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Hát én mondtam a nőgyógyásznak, hogy még szűz vagyok, amikor elmentem hozzá, de nem nagyon hatotta meg a dolog, ugyanazzal az eszközzel vizsgált meg, mint a nem szűz nőket. Fájt is egy kicsit, de azért kibírtam. :(

Nem elkeserítésként mondom, nyilván orvostól függ, hogy melyik mennyire normális. Én a helyedben ha tehetném mondjuk női dokihoz mennék, ha erre van lehetőség, talán ők jobban át tudják érezni, hogy milyen ha az embernek vaginája van és abba idegen emberek nyúlkálnak bele. A férfi orvosok tisztára érzéketlenek ilyen szempontból.

2019. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előzővel teljesen egyetértek, velem is hasonló történt.

Azóta nő dokim van.

2019. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!