Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nők nagy része valóban nemi...

A nők nagy része valóban nemi erőszakként éli meg a nőgyógyászati vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sose voltam korábban, egy hét múlva megyek. Nincs panaszom, csak ellenőrzés, mert ideje a koromból kifolyólag.

Amikor anyukámat kérdeztem, mennyire vészes, azt mondta, kibírható, a vizsgálat maximum 5 perc, az egész a beszélgetéssel, öltözködéssel együtt 15, aztán kész, és egy évig nem kell menni. Szerinte egy foghúzás sokkal rosszabb (nekem is húztak már).


Viszont elolvastam pár véleményt itt az oldalon is (utólag már bánom, nem kellett volna) és teljesen megijesztettek az olyan válaszok, hogy a nők nagy része ezt nemi erőszaknak éli meg, felesleges, ha eltekintünk attól, hogy ez egy vizsgálat, semmiben sem különbözik a molesztálástól, illetve sokan írták, pánikrohamot kaptak közben/utána, sírva jöttek ki az orvostól, évek óta a környékre sem mennek, napokig nem tudnak aludni időpont előtt, és sírógörcseik vannak.


Józan ésszel belegondolva, muszáj mennem, hisz ha nem megyek, akkor egyszer csak baj lesz, aztán járhatok hetente.

Viszont ezeket a kommenteket olvasva már rendesen félek.


2019. márc. 31. 15:58
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Az erőszakról sajnos van saját tapasztalatom, fél évet jártam pszichológushoz az eset után, holott nem történt konkrét erőszak úgymond, csak molesztálás.
2019. márc. 31. 15:59
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Mivan?? Dehogyis. Fogalmam sincs, milyen ostoba emberek kérdéseit nézted, én ilyen véleményt sosem hallottam még, ugyanolyan, mint bármelyik más orvosi vizsgálat. 10 perc és kész
2019. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Ezek beteg emberek, akiknek ilyen egyáltalán eszébe jut!
2019. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Én sem hallottam még ezt :D...szóval, nem, nem olyan mint a nemi erőszak, nem sírunk utána és nem leszünk pánikbetegek, menj nyugodtan.
2019. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Az első nőgyógyászati vizsgálatomról én is sírva jöttem ki, de csak mert állati paraszt volt az orvos és abban a kiszolgáltatott helyzetben ezt különösen nehezen viseltem, pedig nem vagyok sírós alapból. De ennek ellenére sem erőszaknak éltem meg, hiszen magamtól mentem oda. Inkább megalázó volt.

Azóta kerestem másik dokit aki egy angyal és nem is volt azóta sem ilyen problémám. Csak azt bánom, hogy elsőre mindegy alapon mentem az első dokihoz akihez időpontot kaptam.

2019. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, dehogyis, teljesen kibírható. Persze izgulsz kicsit előtte, kicsit kellemetlen, a téma miatt is, meg hogy ott terpesztesz egy idegen előtt, meg picit fájhat is,de azért nagyon durván túlzás, hogy nemi erőszak, meg pánikroham. Mondom ezt úgy, hogy állami rendelésen is voltam párszor, ahol futószalagon megy a dolog, de még ott is normálisak voltak teljesen. Ne rettegj előre, nem rosszabb, mint akármelyik orvos. Bunkókat meg mindenhol ki lehet fogni, az nem attól függ, hogy nőgyógyász, vagy nem.
2019. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A városunkban csak egy nőgyógyászati praxis van, szóval válogatni nagyon nem tudok, hogy kihez mennék vagy nem mennék. Annyi csak, hogy van férfi és nő az orvosok közt (négyen praktizálnak összesen), de mivel sose voltam náluk, az asszisztens a telefonban azt mondta, ahhoz írt be (doktornőhöz), akinek hamarabb van szabad időpontja, mivel senkit sem ismerek úgyse.
2019. márc. 31. 16:38
 8/22 A kérdező kommentje:
Állami rendelésre megyek, magán itt nincs, csak 60km-re, nem szerettem volna emiatt utazni.
2019. márc. 31. 16:40
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ez nagy butaság. Gondolj bele a másik oldal helyzetébe: Az orvos gyógyítani akar, nem közösülni. Azt a viccet ismered? Felszáll a nőgyógyász a buszra, és felkiált boldogan: Arcok! Arcok!
2019. márc. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom hol olvastad ezeket én egy ilyennel sem találkoztam sem itt, sem való életben. A nők 99,9%-a úgy éli meg ahogy anyukád elmondta. Egy kicsit kínos 5 perc.


Aki ilyeneket ír annak vagy van egy korábbi traumája amit felszínre hoz a vizsgálat, vagy kifogott egy nagyon bunkó orvost, vagy egy hisztis 3,14csa, esetleg unatkozó fiúka akinek egyszerre van orvos és nemierőszak fétise...

2019. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!