Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A magas prolaktint okozó...

A magas prolaktint okozó esetleges hipofízis növekedésnek látszania kellene koponya MRI-n?

Figyelt kérdés

6 éve magas prolaktinszintet mértek nálam (750, a 70-566 helyett), kezeletlenül maradt. Aztán egy másik probléma miatt (egy éven át fájdalom fülmagasságban) két évre rá koponya MRI-t készítettek, amin a fülész nem látott semmi jelentőset. Aztán megint kimérték a magas (750) prolaktint és gyógyszert szedtem rá, akkor utánaolvastam, hogy mi okozhatja ezt és szerintem csak az agyalapi mirigy megnagyobbodása, mert más tényező nem áll fenn az esetemben.

De ennek nem kellett volna látszódnia azon a felvételen, ami alatt biztos, hogy már magas volt a prolaktin? Vagy erre a koponya vizsgálata nem elég, hanem van valamilyen speciális képalkotó vizsgálat kimondottan a hipofízisre?



2019. ápr. 9. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Van speciálisan sella MR, ha nem azt figyelik, nem biztos, hogy kiszúrja, pláne a mikroadenomát. De a 750-es érték nem olyan magas, hypophysis daganatnál magasabb szokott lenni általában. A kezelés meg tök ugyanaz, mint bármely okú hyperprolaktinaemiánál, szóval sokra nem mész vele, ha mondjuk van egy mikroadenoma diagnózisod.
2019. ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!