Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti is megérzitek, mikor fog...

Ti is megérzitek, mikor fog megjönni?

Figyelt kérdés

Pontos a menstruációm, az eltelt 3 évben körülbelül kétszer csúszott nagyobb intervallomot (tehát több, mint 3 napot).

Valamiért mindkétszer megéreztem előre, holott még 10-12 nap volt vissza.

Nem fájt semmim, semmi szokásos tünet, mégis egyik alkalommal reggel gondoltam, hogy a "rosszabbik" bugyim kéne felvenni, mert esélyes, hogy meg fog jönni, ill a másik alkalom most volt nemrég. Egész este idegbajos módjára rohangáltam a mosdóba, mert volt egy olyan megérzésem, hogy meg fog jönni (fontos lett volna, hogy ne). Aznap éjjel megjött.


Mi az oka annak, hogy meg lehet érezni így?


2019. ápr. 12. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hormonok, az "ösztön", az hogy a biológiai órád is tudja.


Én is mindig tudom, kb mikor fog megjönni.

Egyrészt vannak kísérő tüneteim.

Mellfeszülés, egy-két nappal előtte már néha fájogat a hasam. Puffadok, jobban kívánom az édeset. A tipikus klisék.

Feszült vagyok, türelmetlen és mindenki az agyamra megy minden ok nélkül. Ez közvetlen előtt szokott jelentkezni a legerősebben. És amikor megjön szinte egyik pillanatról a másikra kisimulnak az idegeim, átjár a zen és a világ újra csodálatos. :D

2019. ápr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom megmagyarázni, pontosan milyen érzés, de kb. 1 héttel előre már érzem, hogy nemsokára meg fog jönni (nem napra pontosan). Semmi ilyesmi tünetem nincs, hogy mellfeszülés vagy puffadás, de valahogy valami mégis más érzés ott lent.


De egyébként lehet, hogy fordítva is működhet, mármint hogy annyira bebeszéled magadnak, hogy meg fog jönni, hogy tényleg megjön.

2019. ápr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megérzem. Míg nem szedtem a foggátlót, akkor sajnos a peteérést jobban megsínylettem, mint magát a menstruációt. Mióta gyógyszert szedek is vannak tipikus tüneteim, mielőtt elfogy a tabi (2-3 db van még vissza a levélből), már érzem, hogy szurkálódik az alhasam, fáj a fejem, mellem.
2019. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. Teljesen más érzés ott lent is.
2019. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Most, hogy fog.gátlót használok, tudom hónapokra előre, hogy mikor kezdődik majd a vérzés, de előtte káosz volt, egyszer csak elkezdett ömleni belőlem a vér, utáltam.

Az egyik exem viszont mindig szólt előre, 2-3 nappal előtte megérezte a szagomon, hogy kicsit más, és figyelmeztetett.

2019. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!