Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba kezelése otthon?

Hüvelygomba kezelése otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos a fenti kérdés nem feltétlen csak hüvelygombára érvényes. Rengeteg orvosnál jártam, elmentem egy közeli városba is ahol jobb orvosokat ajánlottak. Ott kaptam végre olyan diagnózist ami megállította a hüvelyi fertőzésem. Ideiglenesen. Eddig ez a kezelés bizonyult a leghatásosabbnak. Kevert bakteriális fertőzésem volt a felborult hüvelyi ph miatt.

Szóval most kaptam el egy torokgyulladást és ezzel párhuzamosan megint előjött a hüvelyi fertőzés. Nem vagyok lusta nőgyógyázhoz menni, csupán elegem van belőle. Kell lennie valami megoldásnak amivel leküzdhetem ezt.

Ti találtatok?



2019. ápr. 22. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szedsz antibiotikumot?
2019. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem.
2019. ápr. 22. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Canesten nekem bevált
2019. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Canesten a gombára jó. Utána hüvelyflóra visszaállítás szükséges. Kevert fertőzésre a Betadine hüvelykúp kell. Ezután is kell a flóra visszaállítás. Belsőleg gyomorba probiotikumot szedjél pár hónapig. Ez és az előzőek megelőzik a fertőzést.
2019. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos gondoltam leírom. Sikerült kikezelni. Még egy nagyon pici diszkomfort érzetem van, de szedek hüvelyflóra helyreállítót és az is múlik el lassan.

Betadine kúpot szedtem 7 napig és az alatt a hét nap alatt ülőfürdőztem 10-20 perc sós, ecetes vízben és ugyanennyi idő tejsavas vagy joghurtos vízben, aztán szárazra törlés és körömvirág kenőcs azokra a részekre ahol (csak kívül) irritált a bőr vagy berepedt. Köszönöm szépen a válaszokat. Ó, és el ne felejtsem. Elkezdtem D és C vitamint is szedni.

2019. máj. 3. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!