Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől alakul ki a hüvelygomba...

Mitől alakul ki a hüvelygomba és milyen tünetei vannak? Mikor kell orvoshoz fordulni vele? Otthon is lehet kezelni? Meddig tart?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Viszkető érzés a hüvelyben és a környékén. Ha nem kezelik, akkor egyre jobban viszket, majd csíp, ég. Egy idő után már állandóan fáj, a bőr is elváltozik, kipirosodik, stb. Nekem egyszer volt ilyen, még kamasz voltam, nem mertem anyunak elmondani, és nem foglalkoztam vele. Egy idő után annyira fájt, hogy lépten nyomon elájultam, nem tudtam ülni, de még feküdni is csak széttett lábakkal. Nagyon rossz volt.

Ha először van ilyened, akkor mindenképp keress fel egy nőgyógyászt, mert nem biztos, hogy felismered, lehet más is. Hüvelykúpot és krémet fog felírni, pár nap alatt elmúlik.

Bár én már felismerem, mégis el szoktam menni orvoshoz, mert jobban szeretem azt, amit receptre felír és a patikában keverik ki, szerintem sokkal hatásosabb, és kb. tized annyiba kerül, mint a recept nélküli szerek (pl. Canesten kombi). Amúgy jó a Canesten is, próbáltam már, amikor egyszer nem volt időm elmenni dokihoz, használt, de a patikai gyorsabb.

Különben én azt tapasztalom, hogy aki egyszer elkapta, az utána általában könnyebben elkapja újra. Terhedhet nemi úton is, de sokszor elég csak egyetlen kézmosást elmulasztani, vagy piszkos vécére épp csak egy pillanatra ráülni, és már meg is van a baj.

2010. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!