Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati rákszűrést...

A nőgyógyászati rákszűrést miért csak panaszmentesen végzik?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam hogy panaszmentes állapotban csinálják a vizsgálatot. Szóval ha nekem rendszertelen a menstruációm és van egyéb panaszom, pl folyás, alhasi görcsök, bármi, akkor már nem végzik el a szűrést?
2019. máj. 5. 04:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értve kell panaszmentesnek lenni, hogy ne legyen hüvely fertőzésed vagy gombád, mert akkor nem lesz valid az eredmény. A vírusok, gombák és baktériumok befolyásolják az eredményt.
2019. máj. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A folyás nem jelent fertőzést feltétlenül, csak ha más panaszokkal is társul.

Ennek ellenére a nőgyógyászom így is vesz mintát a méhnyakról, illetve többször is kezelt fertőzéssel, mert ő úgy látta, de nem vagyok már benne teljesen biztos, hogy nem a termékeny méhnyaknyákból következtetett.

2019. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

S a szűrés eredményére általában mennyit kell várni?

2019. máj. 5. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem két hét múlva küldték e-mailben az eredményt
2019. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!