Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy a 35 napnál tovább...

Igaz, hogy a 35 napnál tovább tartó ciklusban nincs peteérés?

Figyelt kérdés
Tini koromtól kezdve nem volt normális a ciklusom, most 2 évig szedtem fogamzásgátló tablettát, de úgy döntöttünk, hogy abbahagyjuk és óvszerrel védekezünk. A fog gátló szedése alatt ugye rendszeres volt. Most lassan 1l éve nem szedem, de ilyen 40-50 napra jön meg alig-alig nyögve a menzeszem. Már dokihoz tervezek menni, mert ez így valahogy nagyon nem szimpi nekem. Most is ha 28 napos lenne akkor 7.-én meg kellett volna jönnie, de híre hamva sehol, tesztet is mindig csinálok kínomban, de persze negatív. Jelenleg még nem szeretnénk babát, de pár év múlva igen. Talán jövőre...de most így kezdek beparázni, hogy valami nagyon nincs rendben velem :((((
2019. máj. 13. 22:33
 1/10 A kérdező kommentje:
azaz 1 éve nem szedem, bocsi
2019. máj. 13. 22:35
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Ha tinikorodtól nem volt rendben, akkor miért nem vizsgáltattad ki, mielőtt a fogamzásgátlót elkezdted? De most már mindegy. Szerintem tényleg menj orvoshoz, érdemes, mert sok ilyesmit okozó probléma kezelhető vagy akár gyógyítható is. De lehet, hogy időbe telik, míg megtalálják, mi is pontosan a baj, vagy például ha PCOS-ed van, és elhízott is vagy, akkor időbe telik a fogyás, ami segít helyreállítani a ciklust. Szóval tényleg nézesd meg magad most. Tudom, hogy nyomasztó szembenézni azzal, hogy esetleg valami bajod van, de az igazság ott van akkor is, ha nem derül ki. A vizsgálatokkal csak esélyt kapsz, hogy változtass.

2019. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt mindenképp menj el orvoshoz, mert a hormonzavar nem csak ebben nyilvánulhat meg, egy idő után belső szervi panaszokat, betegségeket is okozhat amire nem is gondolnál.


DE! Én 50-55 napos ciklusok mellett estem teherbe tavaly. Nekem kb 3 éve kezdett el rakocatlankodni (22 évesen) és egyre ritkább lett a menszeszem. Már fel éve jártam vizsgálatokra, úgy volt januárban megkezdi a doki a kezelést, kellett volna hormonterápia. De mikor januárban mentem már baba volt a képben :)

Szóval azért peteérés van, csak nagyon nehéz rájönni hogy mikor, nekem ezért össze-vissza számoltak az elején terhességi kort is.

2019. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elhízott, de vékony se vagyok. Inkább amolyan egészséges testalkatom van, 174cm és 65kg

Mielőtt a fog. gátlót szedtem, mentem kivizsgálásra és a doki mondta, hogy majd ettől beáll, de különösebb okokat nem keresett, nekem meg kapóra jött mivel már stabil kapcsolatban éltem akkor a párommal.

Most nagyon meg vagyok ijedve, hogy majd nehezen lehet gyerekem :(

De köszi a válaszodat!

2019. máj. 13. 22:52
 5/10 A kérdező kommentje:

2. köszi a választ:)

Örülök, hogy nektek összejött.

Doki az már mindenképp lesz...De akkor peteérés az van, csak nem tudni, hogy mikor?

2019. máj. 13. 23:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt ezek szerint, bár őszintén én teljesen feladtam hogy nezegessem :( eleinte csinálgattam ovu teszteket, de sose mutatott semmit, ezért feladtam. Nem éreztem magamon a tipikus tüneteket, később az orvosom mondta hogy nem minden nő tapasztal peteéréses tüneteket és a hőgörbe se mindenkinek működik....

Tanulsága a sztorimnak hogy amint leadod az e körül levő stresszt magadról, és nem figyelgeted görcsösen a testedet akkor azért történhetnek dolgok ... :)

plusz mi akkoriban szerveztük az esküvőt és annyira boldogok voltunk hogy általában naponta de minimum 2 naponta szexeltunk így meg aztán pláne nem tudta megmondani a doki hogy mikori a baba :D

2019. máj. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mindig sovány voltam és PCOS-em van, ez a betegség gyógyithatatlan, kár elmenni orvoshoz.. :) tapasztalatból mondom
2019. máj. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, hallottam róla és sajnos tapasztalom is, hogy ilyen hosszú ciklusban nincs peteérés.

Az, hogy a fogamzásgátló alatt mindig pontos volt, az normális, ezt a célt szolgálta a bogyó. Most, hogy abba hagytad meg jön a sok gubanc. Vagyunk így egy páran :(

Mindenesetre oka van, hogy ilyen hosszú q ciklusod. A leggyakrabban pcos, ir vagy mellékvese okozza ezt.

2019. máj. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7, olyan értelemben valóban gyógyíthatatlan, hogy a hajlam marad. De sokaknál eredményre vezet a kezelés, megszűnnek a kellemetlen tüneteik, teherbe tudnak esni stb. Nálad ez nem játszik, de gyakran jár együtt ez a betegség elhízással, inzulinrezisztenciával, cukorbetegséggel. Ha ezeket nem kezelik, akkor szövődményeik lesznek. Van, akinek meg a D-vitamin hiány megszüntetésével múlik el a baja. Szóval igen, nem lehet mindenkin segíteni, de sokakon lehet, és abszolút megéri elmenni orvoshoz, nem pedig előre föladni, hogy majd biztos én leszek az, akinek nem segít semmi kezelés.
2019. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem a nőgyógyászok hozzáállását és 'kezelését'. Az egy teljesen értelmezhetetlen mondat, hogy a fogamzásgátlótól 'beáll' a menzesz. Nem áll be, mert fogamzásgátló szedés alatt nincs ciklus, nincs menstruáció. Megvonásos vérzés van. Ez egy olyan marketingszöveg, amivel az egyébként borzasztóan veszélyes gyógyszert rá tudják tukmálni a nőkre.

Kérlek, ne gyógyszerrel próbáld rendbe tenni a ciklusod, mert nem fog működni :( A fogamzásgátlók nem erre valók, de még a Norcolut se.

Egyébként remélem azóta összejött a baba, ha már tervben volt!

2023. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!