Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg lehetséges az, és...

Memi84 kérdése:

Tényleg lehetséges az, és egyben normális is, hogy valakinek 1 hétig tartó lüktető, kisugárzó fájdalma van peteéréskor? Haspuffadással, székrekedéssel kombinálva!

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a történetem 21 éves koromban kezdődött azzal, hogy nagyon csúnya lett az arcom, akkor azt mondták candidám van, amit szigorú diétával sikerült orvosolni.



Később újra visszatért a haspuffadás, hasfájás, fájó, gennyes pattanások kíséretében, bőrgyógyászati, természet gyógyászati kezelések hatására a pattanások elmúltak, de a hasfájás, puffadás azóta is életem része.



Nagyon egészségesen táplálkozom, rendszeresen mozgok, futok, jógázok, mégsem vagyok 'vékony', kövér sem, de mondjuk azt, nehezen fogyok, és az életmódomhoz képest túlsúlyos vagyok.



Egy ideje észrevettem, hogy bal oldalon (mindenféle ok nélkül) nagyon erős lüktető, szúró fájdalmat érzek, ami a hátamba is, a csípőmbe is sugároz. A hasam puffad, székrekedésem van és ami szintén borzalmas: az állam borzalmasan néz ki, telis tele gyulladt pattanásokkal, amiket a kozmetikus sem tud kezelni, egyszerűen annyira fáj, hogy nem bírom elviselni, ha nyomkodja.



A középidős pecsételő vérzés nálam megszokott jelenség mostanában, mégis úgy gondolom, hogy erős fizikai terhelés, mint pl futás után jelentkezik általában, ezért egy ideje teljesen felhagytam a futással.



Legutóbb, amikor ismét észleltem ezt a fájdalmat, ami szigorúan csak a bal oldalon jelentkezi, bejelentkeztem hasi UH-ra, ahol megállíptotta az orvos, hogy a belszerveimmel látszólag minden rendben, kivéve, h lát egy cisztát a méh bal oldalán, és éppen ott, ahonnan a fájdalom ered. Ezután rögtön a nőgyógyászhoz vezetett az utam, ahol hüvelyi UH-on kiderült, h a ciszta egy érett petesejt, mivel épp félidőben voltam, a doki szerint az érett petesejt okozta nálam ezt a fájdalmat.



Tény, hogy utána még 2 napig nagyon fájt, de azóta elmúlt a fájdalom és a puffadás is, és a furcsa érzés is, mintha egy kis golyó lenne a hasamban...



Ma voltam inzulinrezintencia vizsgálaton, holnap megyek gasztroenterológushoz, endokrimológushoz. Kolonoszkópiát is javasoltak.



Végső kétségbe esésemben már nem t udom, hova forduljak. Soha nem lesz már kiút ebből a 7 éve húzódó kálváriából??? Egy vagyont hagytam magánorvosoknál, akik mindig csak újabb vizsgálatokra irányítanak. A hasam fáj, puffad, nem múlik, az arcom nagyon csúnya, és mint nőt, ez elég érzékenyen érint.



Már minden megfordult a fejemben, ha rákos lennék, vagy daganatom lenne, csak megmondta volna már valaki, remélem. Rendszeresen járok rákszűrésre, és semmi más rendellenességet nem láttak az UH-n, az érett petén kívül.



Jövőre lesz az esküvőm, utána babát szeretnénk, ezért is szeretnék már a végére járni ennek a borzalomnak. Arról nem is szólva, hogy idő és pénzigényes 'mulatság', valamint nem kis ijedtséggel jár.



Rémálom. Hátha tud valaki valami okosat mondani :)



Ja, és nekem mindig csak a bal oldalon fáj, a jobb soha. A menstruációm nem a legpontosabb, de hellyel közzel 'normálisan' jön meg. Nem fáj nagyon, nem tart sokáig, nincs túl sok vérzés.



2012. nov. 26. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagyok orvos, de a tüneteid alapján szerintem a megoldást nem a nőgyógyászaton, hanem a belgyógyászaton vagy a gasztroenterológián fogod megtalálni.

Biztos, hogy a fájdalom csak peteéréskor jelentkezik? Vezetsz erről naplót? Biztos, hogy ilyenkor van is peteérésed? (Van valami teszt erre. Attól, hogy megjön, még nem biztos, hogy van peteérés, ha összevissza jön meg, akkor valószínűleg nincs, legalábbis rendszeresen nincs - bár ha az uh-on látszott, akkor van.)

Mivel a hasi ultrahang cisztát mutatott, a hüvelyi pedig petét, én biztos kérnék még időpontot mindkettőre, akár saját költségen is. Mondjuk nem pont félidőben, hogy véletlenül se lehessen összekeverni. Valamelyik tévedett, és nem biztos, hogy a hasi.

2012. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is belgyógyászati problémád lesz, nem nőgyógyászati. Rossz emésztés, belgyógyászati zavarok is okozhatnak ronda pattanásokat. Peteéréskor amúgy nekem is néha iszonyúan szúr oldalt lenn az alhasam (hol az egyik, hol a másik oldalon-gondolom attól függően épp melyik petefészkemben érik meg a petesejt) biztos neked is ez lehetett, ahogy a doki mondta. Most már biztos közel van a megoldás! Kitartás!


26 L

2012. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
tuti IR :(
2015. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!