Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájsebe (cervicalisatio),...

Méhszájsebe (cervicalisatio), volt már itt valakinek? Mik a tapasztalatok? A hüvelygél, mennyire minősül hatásosnak?

Figyelt kérdés

Magán, magas fokon elismert doktornőhőz mentem a mai napon, és a panaszaimat illetve a vizsgálatot tekintve, ezen álláspontra jutott.

Méhszájsebet diagnoztizált.

Elmondta miként és mivel kell kezelnem, stb, stb. Azonban édesanyám negatív reakciója, kissé megijesztett. Szerinte ez egy nagyon nagy betegség... Tényleg ?



2019. máj. 14. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem is betegség... Nem is seb, csak a méhnyakban lévő hám kikúszik a méhszájra. A fertilis korú nők kB 80%-ának ilyen, normálos jelenség. Baj csak akkor van, ha panaszt okoz (jellemzően kontakt vérzést) vagy citológiai eltéréssel jár. Egyéb esetben kezelni sem kell.
2019. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fertilis kor pontosan mit takar ?

Nekem csupán kellemetlen szagú folyásom volt tőle.

Hüvely géllel mennyi idő alatt múlik el, egyáltalán orvosolható vele ?

2019. máj. 14. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha vett le kenetet és az eredmény jó, akkor ne aggódj. Nekem is volt, ezért sűrűbben kellett mennem nőgyógyászati ellenőrzésre, kenet vételre. Pár évre rá megműtötték, de minden rendben volt.
2019. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jézusom én műtétet nem szeretnék. :(
2019. máj. 18. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!