Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni a begyulladt...

Mit lehet tenni a begyulladt szőtüszők ellen?

Figyelt kérdés
Gyantáztatni szoktam intim területen, cukorgyantával. Nagyon érzékeny a bőröm, amint elkezd a szőr visszanőni, gyulladt kicsit gennyes pöttyökkel teszi ezt. Komfortosabban érzem magam, ha teljesen le van gyantázva e bőrfelületem, nem a társadalmi elvárásoknak szeretnék ezzel megfeleni. Heti 1-2 alkalommal radírozom, de egyszerűen semmi sem segít. Borotválás után kevésbé "borul ki" a bőröm, de gondolom sokan tudják milyen a "másnapos" borotvált állapot. A borosta sem kíméli ezt a területet idővel. A gyantázás illetve epilálás híve vagyok, reménykedve abban, hogy idővel csökkeni fog a szőrszálak mennyisége. Azonban a nagyon begyulladt szőrtüszők sokszor hegesen gyógyulnak. Valaki esetleg tud tanácsot adni, mit tudnék kezdeni ez ellen? Bár jobb "pucéran" arrafelé, de fájdalmas és legkevésbé sem szép ilyenkor a bőröm. Tanácstalan vagyok. :(
2019. máj. 21. 23:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem elsősorban lábon volt ilyen, de intim területen is. Borotva, epilátor, gyanta után is. Fertőtlenítettem előtte, utána, radíroztam, kentem mindenfélével, semmi nem segített sajna, egyszerűen hajlamom volt rá:(. Egyedül a tartós szőrtelenítés segített, ha van lehetőséged, érdemes utánanézni.
2019. máj. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!