Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász meg tudja mondani...

A nőgyógyász meg tudja mondani, hogy ciszta rossz vagy jóindulatú?

Figyelt kérdés
Fél éve voltam orvosnál, sima viszgálat volt, ott volt egy 3 cm-es ciszta, azt mondta kiürül valószínűleg, de ha észlelek problémát, jöjjek vissza. Visszamentem rá egy két hónapja mert fáj oldalt még, akkor már 4-5 cm-es volt. Megbeszéltük mit lehetne tenni, de a lényeg, hogy még nem lett műtve, de vissza kellett mennem még. Most már 6-7 cm-es, elküldött a laborba stb, azt mondta, ha nagyon fáj, azonnal irány a kórház, de ha nincs semmi, akkor megvárjuk a leleteket, aztán valószínűleg jön a műtét. Igazából csak bennem merült fel a kérdés, hogy honnan lehet tudni, hogy sima ciszta, vagy rosszindulatú?
2019. máj. 23. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Onnan lehet tudni, hogy a ciszták csak jóindulatúak. Ez nem tumor, semmi köze hozzá. Olyasmi előfordulhat, hogy funkcióját tekintve rosszindulatú, tehát elnyom valamit és ezáltal okoz panaszt vagy funkciókiesést, de pl áttétet soha nem képez, műtéttel orvosolható.
2019. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt csak a szövettanból lehet tudni.

Sajnos ha nő, és már ilyen nagy, akkor műteni kell. Ilyenkor már nem múlik el magától.

Nekem is így volt, egyre nagyobb lett, fájt is. A műtét során lett biztos, hogy endometrióziusom van. Egyébként az ilyen ciszták általában jóindulatúak. Előtte vérvételnél kértek tumor markereket is. De biztosat a szövettan tud mondani.

2019. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem a dokim elküldött vérvételre (CA 124, tumormarker), annak ellenére is, hogy látta, cisztám van. Negatív lett, rá egy hónapra megműtöttek. Nekem is nagy fájdalmat okozott, de a ciszta tényleg jóindulatú.
2019. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából kicsit fosok is, mert anyukámnak volt petefészekrákja, mondtam az orvosnak is, ezért küldött el mindenféle laborvizsgálatra, tumorra is, bár mondta, hogy szerinte ciszta lesz. Azért nem kellemes csak így várakozni, hogy na vajon mi lesz. :(
2019. máj. 23. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:
2019. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért az UH kép alapján elég jól be lehet határolni, de biztosat a szövettan mond. Egy sima, egyrekeszű, folyadéktartalmú ciszta, amiben nincs semmi solid rész, az ha nagy is, akkor is jóindulatú szokott lenni. A rosszindulatú tumorok általában tartalmaznak a folyadék részeken kívül solid részeket is, fokozott az erezetük, szabálytalan a határuk, van mellettük hasi folyadék stb.

Nem láttam még olyat, hogy egy totálisan sima, egyrekeszű ciszta szövettanából (legyen az akármekkora is, akár 10-20 centis) rosszindulatú folyamat jött volna ki.

2019. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik válaszoló. Megnéztem a videót köszönöm. Sajnos elég sok mindennel ott nem tudok egyet érteni. Először is, semmi konfliktusom nincs, önbecsülésem is elég jó (mondjuk kicsit most lelombozott ez az egész). DE ! Ha cisztám is van, majdhogynem 7 cm-es, az miért lenne jó otthagyni a videó alapján, mert ugye ha nem is komolyabb a baj, de attól még ha az kireped, vagy megfordul (megcsavarodik nem tudom hogy mondta az orvos), akkor én elvesztem azt a méhemet. Ez nem gyerekjáték. Szeretnék egyszer gyereket. Lehet nem az életem a tét, de szeretnék életet adni, és sajnos egy ekkora méretű ciszta igenis kockázati tényező. Bocsánat, de ellent mondanak az érzéseim a videóval kapcsolatban.
2019. máj. 23. 22:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 5 centis cisztát azért nem vesznek ki, mert általában kiürül a szervezetből.
2019. máj. 23. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Nekem is 5 centis volt és megműtöttek. Nem ürült ki.

2019. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!